08:02 14.01.2018

Столиця Мальти відкриває програму проектів столиці європейської культури

3 хв читати
Столиця Мальти відкриває програму проектів столиці європейської культури

Святкові заходи відбудуться з 14 по 20 січня в Валлетті з нагоди присвоєння їй статусу культурної столиці Європи 2018 року, повідомила Європейська зовнішньополітична служба (ЄВС).

Окрім мальтійської столиці, такий же статус в 2018 році у нідерландського міста Леуварден (провінція Фрисландія), де аналогічні урочистості заплановані на 26 і 27 січня.

У Валлетті відбудеться барвисте свято за мотивами традиційної сільської фести, а в Леувардені по всьому місту будуть організовані інсталяції професійних художників і аматорів.

"Культурні столиці Європи дозволять об'єднати різні спільноти за допомогою культури, що принесе довгострокову користь цим містам, їх жителям і їх економіці. 2018 рік дуже особливий, так як є роком Європейської культурної спадщини, і обидві столиці передбачили в своїх програмах численні проекти з розвитку культурної спадщини, підкреслюючи тим самим важливість культури в забезпеченні європейської ідентичності", - заявив член європейської комісії з освіти, культури, молоді та спорту Наврачич Тібор.

Беручи до уваги унікальне розташування Мальти на архіпелазі між Європою і Північною Африкою, програма фести в Валлетті складена з урахуванням особливостей менталітетів і традицій, притаманних жителям обох берегів Середземномор'я. В програму входять понад 140 проектів та 400 заходів за трьома основними темами: "Історія острова", "Майбутнє в стилі бароко" і "Подорожі".

Близько 1 тис. місцевих і запрошених художників, артистів, ведучих майстер-класів, письменників, дизайнерів, кінематографістів візьмуть участь в заходах. Святкування триватиме протягом усього року на островах Мальта і Гозо.

Леуварден планує зміцнити і об'єднати співтовариства Фрісландії і Європи, використовуючи концепцію "відкритого співтовариства" в якості основи своєї програми. Підготовлено понад 800 проектів у сфері музики, театру, ландшафтного дизайну, опери та спорту, які будуть реалізовані протягом року.

Присвоєння статусу культурних столиць Європи ініційовано грецьким міністром культури Меліною Меркурі в 1985 році. З тих пір це одна з найбільш значущих культурних ініціатив Євросоюзу. Щорічно два європейські міста носять титул столиці культури - одна зі "старих" держав-членів ЄС і одна з нових.

Міста вибираються на підставі культурних програм, які обов'язково повинні нести чітку загальноєвропейську спрямованість, стимулювати участь і залучення городян і приносити користь розвитку міста і регіону в довгостроковій перспективі.

Окрім того, відзначають в Брюсселі, це хороша можливість для міст поширити свій привабливий імідж, зайняти гідне місце на туристичній карті Європи і задуматися про власний розвиток через культуру.

"Статус культурної столиці надає довгостроковий вплив не тільки на культурний, а й економічний розвиток, як міста, так і регіону", - підкреслюють в ЄВС.

У 2017 році культурними столицями Європи були Орхус в Данії і Пафос на Кіпрі. Після Валлетти і Леувардена столицями культури в 2019 році стануть болгарський Пловдів і італійська Матера.

 

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Українські телеканали в 2018 році збільшили частку передач європейського виробництва на 6 в. п. – до 93%

Іноземні інспектори підтвердили виконання Україною зобов'язань за Договором про звичайні збройні сили в Європі

У США і Європі оголосили про термінові перевірки двигунів Boeing-737

В Європі у вівторок було затримано половину авіарейсів

У Європі стався збій у системі управління повітряним рухом

Депутати пропонують ввести примусовий продаж об'єктів культурної спадщини

Кабмін схвалив призначення 89 держстипендій видатним діячам культури України

Інформаційна база пам'яток культурної спадщини Києва повністю запрацює до кінця року - КМДА

Єврокомісія підтверджує, що зобов'язання з постачання і транзиту газу в ЄС російською стороною виконуються

Транзиту російського газу в Європу через Україну до розірвання контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом" ніщо не загрожує

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА