Інтерфакс-Україна
19:19 15.01.2018

Майже кожен четвертий українець припускає можливість незаконного насильства і тортур у поліції за певних обставин

2 хв читати
Майже кожен четвертий українець припускає можливість незаконного насильства і тортур у поліції за певних обставин

Відсоток українців, які за тих чи інших умов припускають застосування тортур і незаконного насильства в поліції, продовжує поступово зростати, свідчать результати моніторингу незаконного насильства в поліції, який проводять Харківська правозахисна група та Харківський інститут соціальних досліджень (ХІСД).

"Небезпечною тенденцією, на нашу думку, є те, що в суспільстві знову почала поступово зростати кількість людей, які за тих чи інших обставин припускають незаконне насильство в поліції. Зараз таких практично чверть (24,4%)", - розповів директор ХІСД Денис Кобзін на прес-конференції в понеділок.

Він зазначив, що зростання кількості людей, що припускають незаконне насильство в поліції, вперше було зафіксовано в 2015 році (до цього, починаючи з 2004 року, їх кількість зменшувалася). У 2017 році ця тенденція збереглася. Якщо в 2015 році тортури і незаконне насильство припускали, але тільки в крайніх випадках, 15,6% опитаних, то в 2017-му їх кількість зросла до 18,5%. Також незначно, але зросла кількість тих, хто припускає жорстокість тільки щодо певних груп і категорій людей (4,6%).

Кількість тих, що вважають, що без незаконного насильства і тортур робота поліції неможлива, практично не змінилося. "Це (зростання кількості людей, що припускають незаконне насильство - ІФ), частково пов'язане з тим, що переживає наша країна: бойові дії на території України, сама обстановка нестабільності, наша історична пам'ять - багато людей, які тяжіють до сильної руки. Все це веде до того, що кількість таких людей зростає", - сказав Д.Кобзін.

"А це формує соціальну основу для таких випадків незаконного насильства в поліції. Тому що, якщо поліція побачить схвалення своїх дій, що виходять за рамки повноважень, якщо буде відчувати, що така практика не засуджується, вона буде набагато спокійніше її застосовувати", - додав він.

Моніторинг поширеності незаконного насильства і тортур в поліції проводиться з 2004 р. Чергове дослідження Харківської правозахисної групи та ХІСД проводилося в листопаді 2017 року. Було опитано 3 тис. респондентів з 10 областей України (Донецька, Луганська області без урахування тимчасово непідконтрольних Україні районів, а також Івано-Франківська, Київська, Львівська, Одеська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Черкаська області). Крім того, було проведено 19 інтерв'ю з жертвами насильства і співробітниками правоохоронних органів.

Еще по теме

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський запропонує Верховній Раді законопроєкт, який забезпечить силу системі правопорядку

Адвокати Небесної сотні закликають Зеленського та Раду скасувати закон щодо НАБУ/САП - заява

Комітет Палати представників США з фінансових послуг підтримав законопроєкт про санкції проти банків РФ

Підпалювачка, яка виконувала замовлення РФ у Харкові, отримала 15 років тюрми

Уряд оприлюднив постанову про об`єднання Мінекономіки, Міндовкілля і Міагрополітики, їх повноваження викладено на 80 сторінках

Харків’янка, яка на замовлення російських спецслужб вчиняла підпали у місті, засуджена до 15 років в'язниці

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

На Херсонщині в результаті обстрілів троє загиблих, дев’ять людей поранені – прокуратура

В печерах Лаври відбулася молитва предстоятеля ПЦУ Епіфанія - в.о. гендиректора

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА