07:12 17.01.2018

ЄС береться скорочувати і ефективніше переробляти відходи з пластика

2 хв читати
ЄС береться скорочувати і ефективніше переробляти відходи з пластика

Європейська комісія у вівторок прийняла першу європейську стратегію щодо захисту навколишнього середовища від відходів з пластичних матеріалів в якості одного з елементів переходу до більш циркулярної економіки.

"Якщо ми не змінимо порядок, при якому ми виробляємо і використовуємо пластик, його до 2050 року буде в океанах більше, ніж риби. Ми повинні перешкодити наявності пластика в нашій воді, в нашому продовольстві і навіть в нашому тілі. Єдине довгострокове рішення полягає в скороченні пластичних відходів завдяки переробці і розширеному повторному використанню", - заявив перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс, який представляв нову стратегію на прес-конференції в Страсбурзі.

За його словами, мова йде про виклик, на який "громадяни, підприємства і уряди повинні відповісти разом"

"З цієї нової стратегії ЄС з пластикових матеріалів ми також сприяємо нової, більш циркулярної економічної моделі. Ми, крім того, повинні інвестувати в нові інноваційні технології, які гарантують безпеку наших громадян і нашого навколишнього середовища, зберігаючи при цьому конкурентоспроможність наших підприємств", - додав Ф.Тіммерманс.

Як пояснюють в Єврокомісії, нова стратегія покликана захистити навколишнє середовище від забруднення відходами з пластика за підтримки економічного зростання і інновацій. Йдеться про те, щоб змінити підхід до того, як утворюється, проводиться, використовується і переробляється продукт. Це завдання, вважають в ЄК, представляє великий економічний інтерес для європейських підприємств.

У Брюсселі вважають, що лідируюча роль в такому переході створить в ЄС нові перспективи для інвестицій і створення робочих місць.

"Завдяки цій новій стратегії всі види пластикової упаковки на ринку ЄС будуть піддаватися переробці до 2030 року, буде скорочено використання виробів із пластику одноразового призначення, а навмисне використання мікропластика буде обмежено", - йдеться в комюніке Європейської комісії.

У ньому повідомляється, що щорічно європейці виробляють 25 млн тонн пластичних відходів, з яких лише менше 30% збираються для переробки. У всьому світі пластик являє 85% відходів, що потрапляють на пляжі.

"І ці пластичні матеріали знаходяться навіть в легких європейців і на їх обідніх столах. Мікропластик присутній в повітрі, у воді і продуктах харчування, і ми ще не знаємо всіх наслідків цього для нашого здоров'я", - попереджають автори нової стратегії ЄС.

У цій стратегії ставляться завдання зробити рентабельною для підприємств переробку пластикових відходів, скоротити число таких відходів, покласти край скиданню відходів в моря, стимулювати інвестиції в інновації, сприяти у всьому світі зміні підходів до пластикових відходів.

Як повідомлялося, ця пропозиція Європейської комісії буде обговорюватися в середу на пленарній сесії Європейського парламенту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більше половини жителів різних країн за збільшення податків для багатих

Четверо учнів з Нетішина звернулися в лікарню після розпилення в школі перцевого газу

Facebook визнала доступ своїх співробітників до паролів користувачів соцмережі

Суд у Ростові-на-Дону оголосить вирок у справі українця Гриба 22 березня

Український військовий загинув на Донбасі в четвер, ще одного поранено - ООС

Психолого-психіатричну судову експертизу призначено всім 24 військовополоненим українським морякам, розпочнеться наступного тижня - Полозов

Правоохоронці затримали 20 учасників транснаціонального угруповання, що продавало наркотики за криптовалюту

40 людей загинули під час аварії порома в Іраку

Більшість українців вважає, що війну розпочали сепаратисти і РФ, а на владу України та олігархів покладає відповідальність кожен шостий - опитування КМІС

Посольство США пильно стежить за розвитком подій щодо ПриватБанку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА