07:12 17.01.2018

ЄС береться скорочувати і ефективніше переробляти відходи з пластика

2 хв читати
ЄС береться скорочувати і ефективніше переробляти відходи з пластика

Європейська комісія у вівторок прийняла першу європейську стратегію щодо захисту навколишнього середовища від відходів з пластичних матеріалів в якості одного з елементів переходу до більш циркулярної економіки.

"Якщо ми не змінимо порядок, при якому ми виробляємо і використовуємо пластик, його до 2050 року буде в океанах більше, ніж риби. Ми повинні перешкодити наявності пластика в нашій воді, в нашому продовольстві і навіть в нашому тілі. Єдине довгострокове рішення полягає в скороченні пластичних відходів завдяки переробці і розширеному повторному використанню", - заявив перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс, який представляв нову стратегію на прес-конференції в Страсбурзі.

За його словами, мова йде про виклик, на який "громадяни, підприємства і уряди повинні відповісти разом"

"З цієї нової стратегії ЄС з пластикових матеріалів ми також сприяємо нової, більш циркулярної економічної моделі. Ми, крім того, повинні інвестувати в нові інноваційні технології, які гарантують безпеку наших громадян і нашого навколишнього середовища, зберігаючи при цьому конкурентоспроможність наших підприємств", - додав Ф.Тіммерманс.

Як пояснюють в Єврокомісії, нова стратегія покликана захистити навколишнє середовище від забруднення відходами з пластика за підтримки економічного зростання і інновацій. Йдеться про те, щоб змінити підхід до того, як утворюється, проводиться, використовується і переробляється продукт. Це завдання, вважають в ЄК, представляє великий економічний інтерес для європейських підприємств.

У Брюсселі вважають, що лідируюча роль в такому переході створить в ЄС нові перспективи для інвестицій і створення робочих місць.

"Завдяки цій новій стратегії всі види пластикової упаковки на ринку ЄС будуть піддаватися переробці до 2030 року, буде скорочено використання виробів із пластику одноразового призначення, а навмисне використання мікропластика буде обмежено", - йдеться в комюніке Європейської комісії.

У ньому повідомляється, що щорічно європейці виробляють 25 млн тонн пластичних відходів, з яких лише менше 30% збираються для переробки. У всьому світі пластик являє 85% відходів, що потрапляють на пляжі.

"І ці пластичні матеріали знаходяться навіть в легких європейців і на їх обідніх столах. Мікропластик присутній в повітрі, у воді і продуктах харчування, і ми ще не знаємо всіх наслідків цього для нашого здоров'я", - попереджають автори нової стратегії ЄС.

У цій стратегії ставляться завдання зробити рентабельною для підприємств переробку пластикових відходів, скоротити число таких відходів, покласти край скиданню відходів в моря, стимулювати інвестиції в інновації, сприяти у всьому світі зміні підходів до пластикових відходів.

Як повідомлялося, ця пропозиція Європейської комісії буде обговорюватися в середу на пленарній сесії Європейського парламенту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Тупицького обрано головою Конституційного суду України, Головатого - заступником голови

США виявили точні місця в Ірані, звідки атакували Саудівську Аравію

МВС, МОЗ та українські релігійні організації мають напрацювати єдиний підхід до медичного канабісу

Після атак в Саудівській Аравії США готові виступити на захист союзників в регіоні

Суд за позовом військової прокуратури стягнув із Шосткинського заводу "Зірка" відшкодування за забруднення ґрунту хімікатами

У Раді пропонують створити ТСК для перевірки законності зміни власників українських інформаційних телеканалів

Боєць ЗСУ загинув під час виконання бойового завдання на Донбасі від початку доби, ще двоє поранені

Проблему конфліктів на релігійному ґрунті в Україні та розширення капеланської діяльності обговорив Аваков із Всеукраїнською радою церков

Кличко і лідери всіх фракцій Київради домовилися провести в четвер сесію для вирішення гострих для Києва питань

Спікер ВР і віце-президент ЄБРР обговорили перспективи продовження співпраці України та банку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА