Інтерфакс-Україна
07:12 17.01.2018

ЄС береться скорочувати і ефективніше переробляти відходи з пластика

2 хв читати
ЄС береться скорочувати і ефективніше переробляти відходи з пластика

Європейська комісія у вівторок прийняла першу європейську стратегію щодо захисту навколишнього середовища від відходів з пластичних матеріалів в якості одного з елементів переходу до більш циркулярної економіки.

"Якщо ми не змінимо порядок, при якому ми виробляємо і використовуємо пластик, його до 2050 року буде в океанах більше, ніж риби. Ми повинні перешкодити наявності пластика в нашій воді, в нашому продовольстві і навіть в нашому тілі. Єдине довгострокове рішення полягає в скороченні пластичних відходів завдяки переробці і розширеному повторному використанню", - заявив перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс, який представляв нову стратегію на прес-конференції в Страсбурзі.

За його словами, мова йде про виклик, на який "громадяни, підприємства і уряди повинні відповісти разом"

"З цієї нової стратегії ЄС з пластикових матеріалів ми також сприяємо нової, більш циркулярної економічної моделі. Ми, крім того, повинні інвестувати в нові інноваційні технології, які гарантують безпеку наших громадян і нашого навколишнього середовища, зберігаючи при цьому конкурентоспроможність наших підприємств", - додав Ф.Тіммерманс.

Як пояснюють в Єврокомісії, нова стратегія покликана захистити навколишнє середовище від забруднення відходами з пластика за підтримки економічного зростання і інновацій. Йдеться про те, щоб змінити підхід до того, як утворюється, проводиться, використовується і переробляється продукт. Це завдання, вважають в ЄК, представляє великий економічний інтерес для європейських підприємств.

У Брюсселі вважають, що лідируюча роль в такому переході створить в ЄС нові перспективи для інвестицій і створення робочих місць.

"Завдяки цій новій стратегії всі види пластикової упаковки на ринку ЄС будуть піддаватися переробці до 2030 року, буде скорочено використання виробів із пластику одноразового призначення, а навмисне використання мікропластика буде обмежено", - йдеться в комюніке Європейської комісії.

У ньому повідомляється, що щорічно європейці виробляють 25 млн тонн пластичних відходів, з яких лише менше 30% збираються для переробки. У всьому світі пластик являє 85% відходів, що потрапляють на пляжі.

"І ці пластичні матеріали знаходяться навіть в легких європейців і на їх обідніх столах. Мікропластик присутній в повітрі, у воді і продуктах харчування, і ми ще не знаємо всіх наслідків цього для нашого здоров'я", - попереджають автори нової стратегії ЄС.

У цій стратегії ставляться завдання зробити рентабельною для підприємств переробку пластикових відходів, скоротити число таких відходів, покласти край скиданню відходів в моря, стимулювати інвестиції в інновації, сприяти у всьому світі зміні підходів до пластикових відходів.

Як повідомлялося, ця пропозиція Європейської комісії буде обговорюватися в середу на пленарній сесії Європейського парламенту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У першому півфіналі "Євробачення-2025" визначено 10 фіналістів, Україна пройшла у наступний етап

Польські перевізники припинили блокування пункту пропуску "Дорогуськ" на кордоні з Україною – ДПСУ

Зеленська обговорила з директором з питань освіти ОЕСР результати дослідження "Індексу майбутнього"

Ziferblat зі сцени першого півфіналу "Євробачення-2025" подякували Європі за підтримку України

Україна і США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин - Мінекономіки

З початку доби Сили оборони відбили 125 ворожих атак - Генштаб

Україна готова до будь-якого формату переговорів, якщо це допоможе досягти справедливого миру – Єрмак

Блокада українсько-польського кордону польськими перевізниками має бути припинена за рішенням апеляційного суду - ЗМІ

Флот SkyUp Airlines отримав перший літак Airbus A321Neo, - ЗМІ

УЗ оновила електронний бланк квитка до Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА