Інтерфакс-Україна
20:22 27.01.2018

Посол України в Чехії прокоментував переобрання Земана

2 хв читати
Посол України в Чехії прокоментував переобрання Земана

Переобрання президентом Чеської Республіки Мілоша Земана нічого не змінює у відносинах між Прагою і Києвом.

Про це сказав посол України в ЧР Євген Перебийніс, повідомляє Телеграф.

"У разі такого результату виборів, не думаю, що слід розраховувати на якісь зміни у відносинах між Україною і Чеською Республікою, зміни позиції Чехії щодо України", - заявив дипломат, нагадавши, що Земан вже був президентом останні 5 років.

Перебийніс зазначив, що зовнішню політику в ЧР визначає уряд, і саме від того, яким буде уряд, якими будуть його пріоритети, і буде залежати в майбутньому розвиток двосторонніх відносин між двома країнами.

Коментуючи ситуацію з урядом, відставку якого минулого тижня прийняв президент, посол зазначив, що на сьогодні вона ще не визначена. Очікується, що президент Земан знову уповноважить формувати новий уряд Андрія Бабіша, лідера партії ANO. Коли це трапиться, наразі невідомо, український посол вважає, що не раніше, ніж за місяць, а може і пізніше.

"В принципі заяви Андрія Бабіша і програма нового уряду свідчать про те, що Україні і надалі буде приділятися з боку Чехії досить серйозна увага. Тому ми розраховуємо на те, що відносини будуть розвиватися позитивно", - сказав український дипломат.

За попередніми результатами другого туру виборів (після підрахунку 99,9% голосів) який завершився в суботу вдень, 73-річний Мілош Земан випередив суперника, 68-річного вченого Іржі Драгоша з результатом 51,42 відсотка проти 48,57%. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Цивілізований світ не може дозволити собі неправове вилучення активів РФ, наші партнери розбудовують правові механізми конфіскації – думка

Рубіо має намір у п'ятницю поінформувати європейських чиновників про мирний план щодо України

Грем: російсько-українська війна має закінчитися шляхом переговорів за участю обох сторін та наших європейських союзників

МАГАТЕ проведе комплексну оцінку безпеки нового конфайнменту на Чорнобильській АЕС найближчими тижнями

У Верховній Раді до Всесвітнього дня дитини відкрили дві виставки про життя, позбавлене батьківського піклування

Жінка загинула на Дніпропетровщині через ворожу атаку КАБами

У Тернополі кількість осіб, які не виходили на зв’язок, зменшилася до 14: шестеро дали про себе знати

Порошенки передали військовим 900 тисяч квадратних метрів для маскувальних сіток

Зеленський розраховує обговорити з Трампом наявні дипломатичні можливості найближчими днями - ОП

Зеленський отримав від американської сторони проєкт плану, який може активізувати дипломатію

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА