09:44 31.01.2018

ЄСПЛ підтримав скаргу екс-заступника міністра юстиції України Корнійчука про його незаконний арешт

2 хв читати
ЄСПЛ підтримав скаргу екс-заступника міністра юстиції України Корнійчука про його незаконний арешт

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв сторону колишнього першого заступника Міністра юстиції України Євгена Корнійчука у справі "Korniychuk vs. Ukraine (no. 10042/11)", повідомляє інтернет-видання ukrainepravo.com із посиланням на прес-службу суду.

"ЄСПЛ підтримав скаргу українця і постановив виплатити йому EUR6,5 тис. моральної шкоди", - йдеться в повідомленні.

У лютому 2009 року Є.Корнійчук направив листа "Нафтогазу України", державній газовій компанії, заявивши, що вона може продовжити договір з юридичною фірмою без процедури торгів. Органи прокуратури пізніше з'ясували, що він перевищив повноваження, і продовження дії договору призвело до значних втрат у державному бюджеті", - йдеться в замітці.

Є.Корнійчука обвинуватили в перевищенні повноважень, що призвело до серйозних наслідків. Його заарештували 22 грудня 2010 року, він перебував у тимчасовому ув'язненні з 24 до 30 грудня. Після цього йому обрали запобіжний захід у вигляді попереднього ув'язнення на тій підставі, що він міг втекти з країни або чинити тиск на свідків.

Апеляції Є.Корнійчука на арешт і затримання відхилялися до 15 лютого 2011 року, коли слідчий звільнив його під підписку про невиїзд. У грудні 2011 року його амністували.

"Корнійчук висунув низку скарг, зокрема, посилаючись на частини 1 і 3 статті 5 Європейської конвенції з прав людини - право на свободу та безпеку/право на судовий розгляд протягом розумного терміну або на звільнення до розгляду. Він, зокрема, стверджував, що його арешт - без судового ордера - і подальше затримання були незаконними, а досудове ув'язнення з 30 грудня 2010 року до 15 лютого 2011 року не було достатньо обґрунтованим", - наголошується в статті.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА