11:37 05.02.2018

ВР у вівторок розгляне заяву щодо скандального польського закону

2 хв читати
ВР у вівторок розгляне заяву щодо скандального польського закону

Заяву Верховної Ради щодо польського закону, який передбачає, зокрема, покарання за "злочини українських націоналістів", буде розглянуто у вівторок, 6 лютого, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Комітет (у закордонних справах - ІФ) підготував текст заяви, яку вже зараз запропоновано до розгляду фракціям і групам. Сьогодні ця постанова буде зареєстрована... щоб завтра ми її могли погоджено прийняти в парламенті", - сказав А.Парубій на засіданні погоджувальної ради в понеділок.

Він зазначив, що в понеділок відбулося засідання комітету із закордонних справ, на якому було розглянуто проект постанови в присутності представників усіх фракцій та груп, а також представників МЗС України та експертів.

Як повідомлялося, Сенат Польщі в ніч на 1 лютого ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за "злочини українських націоналістів". За ухвалення законопроекту проголосували 57 сенаторів, переважно правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS), 23 висловилися проти і двоє утрималися.

Зміни до закону передбачають штрафи або тюремне ув'язнення на термін до трьох років за "приписування відповідальності польському народу або державі, зокрема за злочини, вчинені Третім рейхом". Крім того, злочином в документі називається "Волинська різанина", за заперечення "Волинської різанини" також вводиться покарання. Крім цього, покаранням загрожує за вживання вислову "польські табори смерті" щодо таборів, які були розташовані в Польщі під час Другої світової війни.

Закон набуде чинності після підписання президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Президент України Петро Порошенко заявив, що він стурбований рішенням Сенату Польщі.

Голова Верховної Ради А.Парубій доручив комітету у закордонних справах розглянути ситуацію з ухваленням у Польщі закону про Інститут національної пам'яті й підготувати позицію для розгляду українським парламентом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА