12:38 05.02.2018

Правозахисники заявляють про необхідність соцзахисту цивільних осіб, які постраждали на Донбасі

2 хв читати

Правозахисники наголошують на необхідності законодавчого регулювання прав усіх цивільних осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України.

На брифінгу в понеділок у Києві голова правління Луганського обласного правозахисного центру "Альтернатива" Валерій Новиков розповів, що облік військовослужбовців, які постраждали внаслідок бойових дій, проводиться дуже ретельно, але цивільних осіб не враховують.

"Багато з тих, хто був у полоні, незаконно утримувався НЗФ, мають тілесні ушкодження та інвалідність. Вони потребують допомоги від держави у вигляді регулювання їхнього статусу. Але сьогодні можна сказати, що на законодавчому рівні статус цивільних осіб, постраждалих унаслідок конфлікту, не регулюється. Немає жодного закону про компенсацію або соціальний захист таких людей", - сказав В.Новиков на брифінгу в понеділок у Києві.

Водночас він зазначив, що в деяких випадках постраждалим цивільним особам виплачується одноразова допомога, "але після виходу з лікарень людина залишається сам на сам зі своїми проблемами, часто таким людям складно знайти нове місце роботи".

"Інвалідність унаслідок поранення оформляється лише військовослужбовцям, а цивільним пишуть "загальна травма". Це знущання. Хочу нагадати, що ПАРЄ ухвалювала резолюцію, в якій рекомендувала українській владі розробити механізм компенсації цивільним особам, котрі дістали поранень або втратили родичів унаслідок бойових дій", - зазначив правозахисник.

У свою чергу голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян Микола Козирєв розповів, що Мінсоцполітики вже розробило законопроект про захист осіб, постраждалих унаслідок бойових дій. "Але цей документ не враховує тих, кого тримали в полоні. Тому ми плануємо розробити правильний документ, який враховуватиме інтереси всіх осіб, постраждалих унаслідок конфлікту. І ми намагатимемося подати його до ВР", - розповів він.

Правозахисник додав, що до столичних судів направлено два позови про отримання допомоги від держави. "Один із позовів - про захист інтересів мирного жителя, який "потрапив на підвал" у Луганську, де провів півроку. В нього поламані ребра, грудна клітка, але в нього немає документів, що він це пройшов, зараз він інвалід, і йому потрібна допомога. Другий позов - про двох людей, які підірвалися на розтяжці. А ст. 20 закону про боротьбу з тероризмом передбачає компенсацію за шкоду внаслідок теракту", - розповів М.Козирєв.

У свою чергу директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров зазначив, що ХПГ вважає за потрібне скласти точний список цивільних осіб, постраждалих унаслідок конфлікту на Донбасі.

За його словами, з 2014 року на Донбасі загинули приблизно 2,5 тис. мирних жителів, 11 тис. дістали поранень, 1,5 тис. зникли безвісти. Близько 5 тис. будинків знищені внаслідок бойових дій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко пропонує спростити процедуру забезпечення автомобілями людей з інвалідністю, зокрема ветеранів війни

Територіальні центри комплектування працюють 24/7 - Сухопутні війська ЗСУ

По інфраструктурному об'єкту Сум завдано удару КАБ, наслідки атаки уточнюють - ОВА

Кількість загиблих на Донеччині через обстріли протягом дня збільшилася до чотирьох

ТЦК за кордоном не працюватимуть - Міноборони України

Дощова погода в Україні в п'ятницю збережеться, у суботу опадів не прогнозують

Аграрні асоціації попросили ВАКС узяти міністра агрополітики на поруки

Окупанти обстріляли село на Харківщині, поранені двоє пенсіонерок

Майже дві третини українців вважають демократію найкращою системою правління, це шостий показник серед досліджуваних країн - опитування

Українська ППО збила російську ракету в Криворізькому районі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА