Інтерфакс-Україна
15:15 09.02.2018

У СБУ заявляють, що підрозділу "Альфа" немає біля готелю в Києві, де нібито перебуває Саакашвілі

2 хв читати
У СБУ заявляють, що підрозділу "Альфа" немає біля готелю в Києві, де нібито перебуває Саакашвілі

У Службі безпеки України спростовують інформацію про нібито присутність співробітників спецпідрозділу СБУ "Альфа" біля готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv, де, як стверджує один із лідерів "Руху нових сил" Давід Сакварелідзе, перебуває лідер партії "Рух нових сил", екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.

"Альфи" там немає і не було. Це не відповідає дійсності", - повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" речник СБУ Олена Гітлянська у п'ятницю.

У свою чергу в прес-службі Державної міграційної служби України зазначили, що не мають інформації про цю ситуацію.

Раніше Д.Сакварелідзе написав у Facebook, що бійці спецпідрозділу "Альфа" прибули до будівлі готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv (вул. Набережно-Хрещатицька, 1) на Поштовій площі, "щоб забрати Міхеіла Саакашвілі".

Улітку 2017 року президент України Петро Порошенко позбавив М.Саакашвілі українського громадянства, коли той був за межами країни. Політику вдалося повернутися в Україну. "Рух нових сил" організував і провів низку протестних акцій.

М.Саакашвілі наразі перебуває в Україні. 26 січня Апеляційний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді "нічного" домашнього арешту з 22:00 до 7:00 терміном до 5 лютого.

Екс-президента Грузії підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 256, ч. 4 ст. 110 Кримінального кодексу України: замах на злочин, скоєний групою осіб за попередньою змовою або злочинною організацією; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що М.Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в РФ, $0,5 млн на свою діяльність в Україні, та продемонстрував аудіозапис на підтвердження своїх слів. М.Саакашвілі заявив, що не знайомий із С.Курченком. Його соратник Д.Сакварелідзе стверджує, що оприлюднені записи - це монтаж, і має намір передати їх на зарубіжну експертизу.

У Грузії стосовно М.Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. На початку січня 2018 року Тбіліський міський суд визнав М.Саакашвілі винним у справі "про злісне перевищення повноважень" на посаді президента Грузії та присудив три роки позбавлення волі (заочно).

ОСТАННЄ

Один цивільний загинув, двоє зазнали поранень через ворожу атаку на Харківщині

Генштаб ЗС Польщі оголосив про початок операції НАТО "Східний вартовий"

Трамп заявив, що готовий ввести "серйозні санкції" проти РФ, якщо те саме зроблять країни НАТО

США запровадять санкції проти компаній із кількох країн, які постачали товари в РФ

У Euroclear вивчають більш "м’які" варіанти управління замороженими російськими активами

Держпремією ім.Довженка нагороджений творчий колектив за створення фільму "Медовий місяць"

Президент надав ДП "Національний центр Олександра Довженка" статус національного

Генштаб: У Куп’янську три трубопроводи з чотирьох вже пошкоджені, вихід з четвертого - під контролем Сил оборони

Шістьох кіномитців нагороджено орденом "За заслуги" III ступеня (посмертно)

Ворог гатить по Костянтинівці: щонайменше троє загиблих і шість поранених

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА