13:38 10.02.2018

Понад половина родичів загиблих в АТО вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією

3 хв читати

 Понад половина (56%) опитаних родичів загиблих в АТО вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією, війну на Донбасі назвали громадянською лише 4% учасників опитування.

Ці дані наводяться в тижневику "Дзеркало тижня. Україна" (ZN.UA), який спільно з благодійним проектом "Небесна гвардія" виступив ініціаторами опитування понад 1000 членів сімей загиблих військовослужбовців. Опитування провів наприкінці минулого року Київський міжнародний інститут соціології.

Варіант відповіді – війна з Росією – обрали 57% учасників опитування на Заході і в Центрі, 54% — на Півдні, 51% — у столиці та 49% — на Сході. Ще 19% називають криваве протистояння на Донбасі збройним конфліктом з прихильниками т. зв. ДНР і ЛНВ, яких підтримує Російська Федерація, відзначає ZN.UA.

При цьому найбільше прихильників визнання конфлікту громадянською війною – в Києві (11%) та на сході країни (6%).

На сході та півдні України 24% опитаних оцінюють те, що відбувається на Донбасі як збройний конфлікт із прихильниками "ДНР/ЛНР", яких підтримує Росія, в Києві таку думку підтримує 21% респондентів, на заході – 19%, а в центрі країни – 16%.

Водночас 6% опитаних у столиці вважають конфлікт "війною олігархів, бізнесу, відмиванням грошей".

Не змогли дати оцінку тому, що відбувається на Донбасі, по 15% респондентів у західному і центральному регіонах, 13% – на півдні, 12% – на сході і 9% – в Києві.

81% опитаних родичів загиблих військовослужбовців переконані, що непідконтрольні території повинні бути повернені. Лише 9% ратують за безповоротне відрізання цих земель.

71% членів сімей загиблих вважають, що возз'єднання необхідно, оскільки "Україна повинна бути відновлена у своїх законних кордонах" (найбільше прихильників цієї версії в столиці, найменше — на Сході). Лише чверть учасників опитування вважають, що ОРДЛО слід повернути під контроль Києва, бо "на цих територіях проживають наші люди". Найчастіше цей аргумент у відповідях прогнозовано використовували жителі Сходу (37%), рідше за інших (21%) — опитані в західних областях.

Лише 6% вважають, що неконтрольовані території повинні бути відрізані, оскільки люди, які проживають на них, стали чужими, і жити з ними в одній країні не вийде.

При цьому 65% родичів загиблих воїнів вважають найбільш ефективним способом повернення Донбасу мирне врегулювання, і тільки 18% назвали можливим способом повернення Донбасу військову операцію.

У регіональному розрізі силовий спосіб підтримують 20% респондентів на заході країни, 19% – у центральному регіоні, по 15% – на півдні і в Києві, 14% – на сході України.

60% опитаних поклали відповідальність за втрату близьких людей на владу: чужу російську — 34%; свою українську — 13%; маленьку командирську — 13%. І тільки 5% винними №1 вважають тих, хто воює на боці "ДНР" і "ЛНР", зазначає ZN.UA.

Дослідження проводилося шляхом телефонного опитування у період з 18 по 27 грудня 2017 року. Номери випадковим чином відбиралися з бази даних, наданої "Небесної гвардією". Розподіл опитаних за макрорегіонами (Захід, Південь, Схід, Центр, Київ) — пропорційно кількості загиблих військовослужбовців, що раніше проживали у відповідній частині країни. 59% опитаних відповідали українською мовою, 41% — російською.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Порошенко підписав указ щодо спортивної реабілітації воїнів АТО

Зміна формату АТО на ООС дала змогу поліпшити систему розвідки уздовж лінії розмежування

У МЗС України назвали інсинуаціями заяви РФ про українських ветеранів АТО

Полторак перевірив виконання завдань ООС на Донбасі

Менше третини американців підтримали рішення Трампа щодо виходу з ядерної угоди

В Україні не ідентифіковано ще 307 загиблих у зоні АТО військових - Богомолець

За фактом нападу на "кіборга" у Києві порушено справу за статтею "хуліганство"

Головна відмінність ООС від АТО в тому, що вона є військовою операцією проти російських окупаційних військ - Наєв

Волонтер оприлюднив перелік населених пунктів у зоні бойових дій відповідно до ООС

Порошенко оголосив про завершення АТО і початок операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА