19:08 14.02.2018

Україна має намір у лютому-березні проводити консультації щодо мовних норм із громадами найбільших нацменшин

2 хв читати
Україна має намір у лютому-березні проводити консультації щодо мовних норм із громадами найбільших нацменшин

Міністерство освіти і науки України має намір з лютого по березень поточного року провести консультації щодо імплементації мовних норм закону "Про освіту" з громадськими об'єднаннями угорської, молдовської, румунської, польської та російської національних меншин.

Відповідне положення прописано в "дорожній карті" щодо імплементації мовних норм закону "Про освіту", яку підготовило й оприлюднило Міносвіти.

Також відбуватимуться консультації з громадськими об'єднаннями українців і кримськотатарського народу.

Водночас раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що представники угорських громад відмовилися брати участь у консультаціях із Міносвіти щодо виконання мовної норми закону про освіту, запланованих на 14 лютого.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту".

У МОН заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії і розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

7 лютого заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами візиту в Закарпатську область написав у Twitter про те, що з представниками Угорщини узгоджено ключові питання щодо врегулювання мовного питання.

14 лютого Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради законопроект, у якому пропонується продовжити перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" з 2020 до 2023 року.

За словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, ця зміна необхідна для реалізації пропозицій Венеціанської комісії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Україна та Румунія мають намір підписати протокол про взаєморозуміння щодо імплементації мовної статті закону про освіту

Навчальний рік у школах України почне поетапно завершуватися з 25 травня

Гриневич: Шкільні лінійки - не єдиний метод зібрати дітей і поговорити на важливі теми

Усі школи України до вересня отримають для першокласників набори Six Bricks від Lego

"Свободівці" мітингували біля Кабміну проти політики уряду в мовній сфері та закликали до відставки міністра Гриневич

До 1 вересня всі підручники для перших класів мають бути в школах - Гриневич

Студенти турецьких вишів зможуть пройти безкоштовні курси української мови в Україні

У Стамбульському університеті вивчатимуть українську мову і літературу

Міносвіти визначило пріоритетом на 2018-2019 створення стратегії інноваційного розвитку країни

Угорщина перекручує і політизує ситуацію з законом "Про освіту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА