14:24 22.02.2018

Правоохоронні органи України надалі застосовують катування - Amnesty International

2 хв читати
Правоохоронні органи України надалі застосовують катування - Amnesty International

 Правоохоронні органи України надалі застосовують катування, а також інші види жорсткого поводження, стверджують в Amnesty International Україна.

"У розслідуванні щодо так званих таємних тюрем Служби безпеки України не відбулося жодного прогресу. Офіційні представники правоохоронних органів знову вдавалися до тортур та інших видів жорстокого поводження", - йдеться в річному звіті правозахисників в частині України, який має агентство "Інтерфакс-Україна".

В організації також зазначили, що порушення прав людини з боку правоохоронних органів, а також порушення міжнародного гуманітарного права у минулому залишилися безкарними.

"Розслідування головного військового прокурора щодо заяв про секретні затримання СБУ на сході України було неефективним. Влада здебільшого проігнорувала докази, які були оприлюднені міжнародними громадськими організаціями ще в 2016 році і доводили існування такої практики", - зазначили в Amnesty International Україна.

В організації нагадали про затримання українки, що проживає в Росії, Дарини Мастикашевої, яку затримала СБУ та яку два дні тримали в ізоляції, а пізніше звинуватили в держзраді та незаконному зберіганні зброї.

"Фотографія жінки, яку зробив її адвокат поза залою суду, демонструє ознаки побиття і можливих катувань із боку співробітників СБУ... Наразі вона не погодилася зачитати вголос на камеру заяву, в якій їй інкримінувалися злочини", - пояснили правозахисники.

У звіті Amnesty International також йдеться про те, що громадські активісти та члени громадських організацій, зокрема антикорупційних, регулярно зазнавали переслідувань і ставали жертвами насильства, ці інциденти часто не були розслідувані, а "підозри в підбурюванні до них падали на представників владних структур, в деяких випадках правоохоронних органів".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА