19:49 05.03.2018

Україна на кінець 2017 р. утилізувала на потужностях ПХЗ близько 55% ракетного палива МБР SS-24

2 хв читати
Україна на кінець 2017 р. утилізувала на потужностях ПХЗ близько 55% ракетного палива МБР SS-24

Утилізація у рамках співпраці з США на потужностях Павлоградського хімічного заводу (ПХЗ, Дніпропетровська обл.) п'яти тис. тонн твердого ракетного палива (ТРП) міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) РС-22 (SS-24 за класифікацією НАТО) станом на кінець 2017 року забезпечена на 55%, повідомляють в українському космічному відомстві.

Згідно з даними, наведеними на розміщеному на сайті українського космічного відомства публічному звіті голови Державного космічного агентства України (ДКАУ) за 2017 рік, минулого року на потужностях ПХЗ було утилізовано 293,9 тонн ТРП (5,88% від загального обсягу-ІФ).

Як повідомляється в звіті, зберігаються та підлягають утилізації станом на кінець 2017 року ще 2216,9 тонн ТРТ (44,34%).

У 2017 році у виконання програми із загального фонду держбюджету було виділено 264, 4 млн грн, або 99,9% від передбаченого, уточнюють у ДКАУ.

Утилізація ТРТ МБР РС-22 на потужностях ПХЗ здійснюється в рамках міжнародних зобов'язань України зі скорочення і ліквідації стратегічних озброєнь (СТРТ-1), а також держпрограм із ліквідації МБР РС-22 і утилізації ТРТ МБР РС-22. У рамках програми заплановано утилізувати наявні в Україні 5 тис. тонн ТРП.

Терміни завершення держпрограми утилізації ТРТ МБР РС-22, затвердженої урядом України в 2003 році, багато разів уточнювали з різних причин, зокрема й перегляд домовленостей з США щодо технології утилізації, а також фінансової участі американської сторони в програмі.

У травні 2013 року на ПХЗ введено в дію побудований США завод з утилізації твердих відходів ТРП, а також порожніх корпусів двигунів МБР. Загальний обсяг фінансування програми утилізації ТРП МБР РС-22 Агентством зі зменшення загрози Міністерства оборони США (DTRA) з 1999 до 2014 рік, за даними американської сторони, становив близько $195 млн.

У липні 2015 року в Києві підписано "План виконання вимог програми взаємного зменшення загрози між ДКАУ та Міністерством оборони США", що закріплює заходи співробітництва завершального етапу спільної утилізації ТРТ МБР РС-22 на потужностях ПХЗ.

У 2016 році під час переговорів у Києві США підтвердили готовність надання Україні $55 млн фінансової допомоги для завершення робіт з утилізації в повному обсязі до кінця 2018 року.

Раніше Україна вже знищила 136 шахтно-пускових установок (ШПУ) МБР РС-18 (SS-19) і стратегічну авіаційну групу. На початок 1994 року в Україні перебували близько 1300 боєголовок для МБР і понад 600 - для крилатих ракет повітряного базування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Відбулося надзвичайне засідання Ради Україна-НАТО на рівні послів у зв'язку з обстрілами РФ української критичної інфраструктури

Під обстріл росіян потрапило таксі в Херсоні: водій загинув, двоє пасажирів поранені

"Укрнафта" почала бурити нову свердловину на заході країни

На Київщині 29 березня вдень пориви вітру сягатимуть 20 м/с

Україна та Польща наголосили на необхідності забезпечення українцям можливості відвідувати школи та вивчати український компонент

Україна та Польща домовилися разом шукати українські родини в Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну

Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні

Україна і Польща підтвердили посилення співпраці в пошуку та похованні жертв конфліктів і репресій - заява Шмигаля і Туска

Основні наступальні сили на Авдіївському напрямку ворог сконцентрував на Семенівці - 3 ОШБр

Шмигаль: Можу сказати, що ми точно маємо прогрес щодо зняття блокади на кордоні з Польщею

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА