12:02 20.03.2018

Правоохоронці провели обшуки в офісах низки підприємств Фірташа

4 хв читати
Правоохоронці провели обшуки в офісах низки підприємств Фірташа

Правоохоронці проведи обшуки в офісах підприємств і торговців цінними паперами в рамках кримінального провадження щодо несплати податків на суму понад 500 млн грн низкою підприємств, підконтрольних українському бізнесменові Дмитру Фірташу, повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган.

"У понеділок, 19 березня, були проведені санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях підприємств реального сектора економіки і торговців цінними паперами, які причетні до скоєння злочинів", - написала вона на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук у вівторок.

Л.Сарган повідомила, що департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводу Національної поліції, розслідують кримінальну справу за фактами і ухилення від сплати податків низкою підприємств шляхом використання страхового ринку України.

"Протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угруповання з метою ухилення від сплати податків низкою підконтрольних українському олігарху Д. Фірташу, підприємств, а саме: ПрАТ "Сєверодонецьке об'єднання "АЗОТ", ПАТ "Азот", ПАТ "Рівнеазот", ДП "Хімік" та іншими, які входять до бізнес-групи Group DF, організована діяльність фіктивних підприємств і підконтрольних страхових компаній. З метою виведення коштів у тіньовий сектор економіки протягом 2015-2017 років між вищезгаданими підприємствами і страховими компаніями ПрАТ "Страхова компанія "Саламандра-Україна", ПрАТ "СК "Будинок Страхування" та іншими, які входять до бізнес-групи Group DF, укладений договір страхування, на підставі якого страховим компаніям перераховані фіктивні страхові внески. Тобто застраховані вочевидь непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не повинні були настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угруповання", - повідомила прес-секретар генпрокурора.

Надалі, за її словами, виведення цих коштів здійснювалося шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу "сміттєвих" цінних паперів інших фіктивних підприємств і "підставних" фізичних осіб.

"Таким чином, страхові компанії здійснювали страхування ризиків у разі неповернення кредитів, виданих фінансовою компанією на адресу фіктивних підприємств і підставних осіб. Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансової компанії з подальшим виведенням готівки через банківські установи", - повідомила Л.Сарган.

За її інформацією, орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить понад 500 млн грн.

Як повідомлялося, 14 червня, СБУ провела обшук у приміщеннях ПрАТ "Страхова компанія "Саламандра-Україна" та ПрАТ "ДІМ страхування", асистанської компанії ТОВ "Фінанс-Лайн" і громадської спілки "Український страховий омбудсмен", що входять до фінансового холдингу Юрія Явтушенко.

15 червня СБУ заявила про припинення масштабних фінансових махінацій з фіктивним страхуванням бізнес-активів олігарха, наближеного до Віктора Януковича, проілюструвавши свій прес-реліз бланками СК "ДІМ страхування" і "Саламандра-Україна".

3 липня Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері ринку фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), розпорядженням №2963 від 29 червня анулювала 16 ліцензій на добровільні види страхування, видані ПрАТ "Страхова компанія" ДІМ страхування "(Дніпро) і вісім обов'язкових видів страхування. Крім того, розпорядженням №2962 від 29 червня анульовані ліцензії, видані ПрАТ "Страхова компанія" Саламандра-Україна "(Полтава) на здійснення 18 видів добровільного страхування і восьми видів обов'язкового. Обидва розпорядження вступають в дію 30 липня 2017 року. Як зазначено в розпорядженнях, причиною анулювання ліцензій СК "ДІМ страхування" і "Саламандра-Україна" стали факти, виявлені в результаті позапланових перевірок компаній у квітні поточного року.

22 червня Генпрокуратура заявила про викриття незаконної схеми розкрадання коштів і ухиленні від сплати податків низкою підприємств, що входять до бізнес-групи "Group DF" шляхом використання страхового ринку України. За даними Генпрокуратури, йдеться про ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот", ТОВ "Межріченський ГЗК", ПАТ "Юкреніан Кемікал Продактс", ПАТ "Рівнеазот", ДП "Хімік", ПАТ "Азот" та інших підприємствах групи. Згідно з повідомленням, готівкові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектора економіки.

Департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами фіктивного підприємництва, а також незаконних фінансових операцій для легалізації коштів в особливо великому розмірі за ч.2 ст.205 та ч.2 ст.209 Кримінального кодексу України.

23 серпня у бізнес-групі "Group DF" бізнесмена Дмитра Фірташа заявляють, що оприлюднена на сайті Генеральною прокуратурою інформація про нібито розкрадання підприємствами групи коштів і несплату податків не відповідає дійсності. "Усі бізнеси Group DF працюють відповідно до українського законодавства і, незважаючи на тиск, в повному обсязі виконують свої зобов'язання перед державою, як із виплати податків, так і щодо інших обов'язкових зборів і платежів", - ідеться в заяві, оприлюдненій департаментом корпоративних комунікацій Group DF.

Звинувачення Генпрокуратури в бізнес-групі розцінюють як спробу чинити тиск на неї та її акціонера. "Починаючи з 2014 року, бізнеси групи систематично зазнають цькування з боку різних державних відомств, зокрема Генеральної прокуратури, антикорупційних органів і місцевих органів самоврядування. Проти бізнесів групи і топ-менеджерів підприємств сфабриковано безліч кримінальних справ, що вкотре демонструє заанґажованість правоохоронних органів стосовно Group DF", - ідеться в заяві.

23 листопада 2017 року Окружний адміністративний суд Києва рішенням від 22 листопада 2017 визнав протиправним і скасував розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг, про анулювання ліцензії на здійснення страхової діяльності СК "Саламандра-Україна".

Згідно з Держреєстром, кінцевим бенефіціарним власником "Саламандра-Україна" вказано Ю.Явтушенка, "ДІМ Страхування" - керівник компанії Роман Маленко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА