Інтерфакс-Україна
12:42 02.04.2018

Депутати пропонують ввести примусовий продаж об'єктів культурної спадщини

2 хв читати
Депутати пропонують ввести примусовий продаж об'єктів культурної спадщини

Депутати Верховної Ради Микола Княжицький, Ігор Луценко і Дмитро Білоцерківець пропонують впровадити в Україні процедуру примусового продажу об'єктів культурної спадщини недобросовісними власниками.

За даними сайту Верховної Ради, відповідний законопроект №8202 "Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини" зареєстрований у парламенті 26 березня.

"Його мета - збільшити відповідальність тих, хто в 90-ті й 2000-ті викупив у міста або держави об'єкти, які є пам'ятками архітектури, і тримає їх у жахливому стані. Найчастіше такі власники мають на меті ліквідацію будівель після зняття статусу пам'ятки архітектури. Мотивація у них, як правило, одна - відсутність можливості реставрації. Зазвичай до такого результату приходять через відмову власників вкладати гроші в зміст таких об'єктів. Чому вони це роблять? Вважають, що "прибутковість" таких будівель набагато нижча, ніж потенційне будівництво нових, з більшою кількістю поверхів і комерційними площами", - написав Д.Білоцерківець на своїй сторінці в Facebook.

Документом, зокрема, вводиться процедура примусово викупу будівлі у випадку порушення правил експлуатації об'єктів культурної спадщини.

"Спочатку власник об'єкта отримує попередження з переліком порушень, які повинен усунути. Разом з попередженням він отримує договір на викуп об'єкта. Якщо власник ігнорує зауваження, суд може зобов'язати його продати будівлю. Пріоритетне право викупу в такому випадку віддається містах, а й з ініціативи держави такий об'єкт також може бути викуплений ", - написав Д.Білоцерківець.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, термін для усунення власником загроз для об'єкта спадщини становить один місяць.

Крім того, законопроект передбачає введення штрафів за халатне ставлення і доведення таких об'єктів до стану руйнації, проведення будь-яких незаконних робіт на таких об'єктах і за незаконне розміщення реклами без згоди органу місцевої влади.

Законопроект також збільшує кримінальну відповідальність за завдання шкоди або знищення будівлі до шести років з трьох років обмеження волі.

Як вказується в пояснювальній записці, порядок викупу пам'яток і об'єктів культурної спадщини встановлюватимуть Кабінет Міністрів (якщо об'єкт переходить в держвласність) або орган місцевого самоврядування (якщо - в комунальну).

Вартість викупу зменшується на суму, що відповідає розміру заподіяної шкоди.

Як повідомлялося, раніше Київська міська рада звернулася до парламенту з проханням надати місцевим органам влади повноваження щодо повернення в комунальну власність або викупу об'єктів культурної спадщини в незадовільному стані.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА