Інтерфакс-Україна
16:00 02.04.2018

Правоохоронці викрили в Києві хакера, який зламував у соцмережах персональні сторінки та інтернет-магазини

1 хв читати
Правоохоронці викрили в Києві хакера, який зламував у соцмережах персональні сторінки та інтернет-магазини

Співробітники Київського управління департаменту кіберполіції Національної поліції та слідчі Голосіївського управління поліції Києва викрили хакера, який зламував персональні сторінки в соцмережах і профілі інтернет-магазинів.

Як повідомив у понеділок департамент кіберполіції Нацполіції, 23-річний хакер, крім персональних сторінок, орієнтувався на профілі інтернет-магазинів у соцмережі Instagram.

"Використовуючи фейкові сторінки й електронні листи нібито від адміністрації Instagram, зловмисник отримував доступ до цих сторінок. Після чого надсилав потерпілим email-повідомлення, в яких пропонував за 10 тис. грн розблокувати сторінку", - йдеться в повідомленні.

Оперативники з кіберполіції провели санкціонований обшук за місцем проживання хакера. В нього вдома виявлено комп'ютерну техніку та мобільні телефони з різними сім-картками, які зловмисник використовував для реєстрації фейкових доменних імен. Також у квартирі вилучено блокнот із чорновими записами, куди зловмисник записував усі операції щодо руху коштів.

Поліцейські встановлюють осіб, які стали жертвами дій зловмисника. Вилучену комп'ютерну техніку направлено до експертного центру для проведення всіх необхідних експертиз. Після отримання її результатів буде вирішено питання про оголошення киянину підозри.

Досудове розслідування проводиться за двома статтями Кримінального кодексу України: за ч. 1 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рішення ЄС про EUR90 млрд є перемогою для України — Зеленський

Прем'єр Польщі про кредит ЄС для України: Завжди краще мати хоч щось, ніж нічого

Вирішуючи з Україною спільні питання національної пам'яті, ми позбавляємо РФ можливості розділити нас - Навроцький

Україна буде рада бачити польські компанії у відбудові держави – Зеленський

Україна передала партнерам інформацію, де в Білорусі розташований російський "Орєшнік". Вони приймуть рішення, як реагувати

Навроцький дав зрозуміти, що підтримує передачу МіГ-29, якщо Польща отримає від України антидронові технології

Навроцький передав Зеленському враження поляків, що їхня допомога Україні не була належно оцінена

Україна може запропонувати Польщі співпрацю у захисті від дронів та морській безпеці - Зеленський

Австралія передала Україні останню партію з 12 танків Abrams - ЗМІ

Навроцький: Мир в Україні не може бути досягнутий без президента США Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА