Інтерфакс-Україна
19:57 02.04.2018

Число жертв зіткнень у секторі Газа досягло 18 осіб

1 хв читати

Щонайменше, 18 палестинців загинули внаслідок зіткнень з ізраїльськими військовими в секторі Газа в минулу п'ятницю, повідомляє в понеділок агентство "Ассошіейтед прес" (АП) з посиланням на останні дані ізраїльської влади.

Крім того, згідно з їхньою інформацією, не менше 750 осіб отримали поранення.

Раніше повідомлялося про 16 загиблих.

Відзначається, що, відповідно до позиції Ізраїлю, ізраїльські військові під час заворушень здійснювали право на захист державного кордону і обгрунтовано застосували силу по відношенню до "головних призвідників" - бойовиків палестинського руху ХАМАС.

Раніше із закликами провести незалежне і відкрите розслідування подій в секторі Газа виступили генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні. Такий же заклик міститься в проекті заяви РБ ООН, підготовленому Кувейтом.

У минулу п'ятницю палестинці масовими демонстраціями відзначали День захисту землі, 42-гу річницю заворушень, пов'язаних з конфіскацією Ізраїлем арабських земель. Цього року, згідно з оцінками ізраїльських військових, в демонстраціях взяли участь близько 30 тис. чоловік. Ізраїльські військовослужбовці застосували бойову зброю і сльозогінний газ, щоб не дозволити палестинцям перетинати прикордонні укріплення.

У свою чергу, міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман спростував повідомлення про те, що вогонь відкривався по мирних палестинських демонстрантах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Мадяр" Бровді відреагував на заяву Угорщини щодо заборони в'їзду до цієї країни та до Шенгенської зони

Внаслідок ворожого обстрілу Куп’янська один загиблий, двоє постраждалих

Ляєн: Україні потрібні гарантії безпеки, які перетворять її на сталевого дикобраза

Зеленський доручив МЗС з'ясувати всі факти щодо рішення Угорщини заборонити в'їзд військовому

Петиція до Кабміну про обмеження друку і розповсюдження російськомовної книги набрала 25 тис. голосів

Київський фунікулер тимчасово зупинено через поліцейські заходи

Київ закликав глав держав ШОС висловити свою позицію щодо удару РФ по Україні

Ердоган у розмові із Зеленським: Туреччина готова зробити все можливе для сприяння контактам на високому рівні заради миру

Афілійована з РПЦ УПЦ (МП) через 60 днів позбудеться прав на користування державним і комунальним майном - закон

Умєров прибув до Туреччини, зустрівся з міністром оборони та главою МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА