15:14 10.04.2018

Більшість українців вважають Сталіна "жорстоким тираном"

2 хв читати
Більшість українців вважають Сталіна "жорстоким тираном"

Понад ¾ населення України згодні з твердженням про те, що Сталін - "жорстокий тиран", позитивно до нього ставляться 14% українців, про що свідчать оприлюднені у вівторок результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у лютому.

Згідно з даними соцдослідження, 42% українців негативно ставляться до Сталіна (з ворожістю, страхом або ненавистю), 30% - байдуже і 14% - позитивно (з повагою, симпатією або захватом).

77% згодні з тим, що "Сталін - жорстокий тиран, винний у знищенні мільйонів безневинних людей", 60% населення не вважають, що "наш народ ніколи не зможе обійтися без керівника такого типу, як Сталін, який прийде і наведе лад".

Три чверті опитаних зазначили, що не хотіли б жити та працювати при такому керівникові країни, як Сталін.

Водночас "мудрим керівником" Сталіна вважають 28% населення (52% з цим твердженням не згодні).

У КМІС констатували, що порівняно з 2012 роком у 2016-му позитивне ставлення до Сталіна в Україні зменшилося, цей спад продовжився у 2018 році.

КМІС проводив всеукраїнське опитування громадської думки 5-21 лютого 2018 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респонденти, які живуть у 110 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на територіях, контрольованих Україною.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і при дизайн-ефекті 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

КЗРК підтверджує зобов'язання не переслідувати протестувальників і не вважає раніше поданий цивільний позов таким, що суперечить домовленостям

У "День тиші" в поліцію Києва надійшло 37 повідомлень про порушення, складено один адмінпротокол

"Метінвест" спрямує 17 млн грн на обладнання в Маріуполі ліжок з доступом кисню в стаціонарах для лікування хворих COVID-19

У Миколаєві проходять українсько-британські навчання "Warrior Watcher-2020"

Кінотеатрам дозволено працювати в "червоній" зоні карантину – Мінкультури України

"Метінвест" спрямує 17 млн грн на обладнання в Маріуполі ліжок з доступом кисню в стаціонарах для лікування хворих COVID-19

У Рівному підпалили автомобіль кандидата в депутати облради від "Слуги народу"

У Борисполі виявили мережу підкупу виборців, громадянам пропонували "віддати голос" за 500 грн – поліція

Арахамія знайшов під колесом автомобіля згорток, на місці працює поліція

Режисер Ахтем Сеітаблаєв озвучить аудіокнигу "справа Василя Стуса"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА