08:41 12.04.2018

Профспілки "ArcelorMittal Кривий Ріг" не погоджуються на ініціативу адміністрації щодо підвищення зарплат на 5-20% з 1 травня замість EUR1000 із 1 квітня

3 хв читати
Профспілки "ArcelorMittal Кривий Ріг" не погоджуються на ініціативу адміністрації щодо підвищення зарплат на 5-20% з 1 травня замість EUR1000 із 1 квітня

Уповноважений представницький орган найманих працівників ПАТ "Криворізький гірничо-металургійний комбінат "ArcelorMittal Кривий Ріг" не має наміру погоджуватися на ініціативу адміністрації щодо підвищення заробітної плати окремим категоріям працівників підприємства на 5-20% із 1 травня поточного року.

"Уповноваженому представницькому органу найманих працівників ПАТ "АМКР" стало відомо, що адміністрація підприємства підготувала до демонстрації в підрозділах (підприємства) презентацію, в якій повідомляється про плановане підвищення заробітної плати в межах від 5% до 20% для різних категорій працівників із 1 травня поточного року. Уповноважений представницький орган доводить до відома працівників підприємства той факт, що зазначений розмір підвищення зарплати не відповідає вимогам, затвердженим на конференції трудового колективу 27 березня 2018 року, є дуже низьким і не відповідає складності виконуваних робіт", - констатується в інформації комітету первинної організації профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України (ПО ПМГУ) "ArcelorMittal Кривий Ріг" у середу.

При цьому зазначається, що механізм підвищення зарплати у рамках багаторівневої окладної системи оплати праці адміністрація підприємства розробила в односторонньому порядку, і з профспілковими організаціями, що діють на ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг", цей механізм не обговорювався і погоджений не був, "як того вимагають пункти 2.4 і 2.25 чинного колективного договору".

Також наголошується, що досі не було розроблено і погоджено з виборними органами первинних профспілкових організацій саме положення про багаторівневу окладну систему оплати праці.

"Уповноважений представницький орган рекомендує працівникам підприємства у разі, якщо їм буде запропоновано підписувати будь-які документи, стосовно яких у них виникнуть сумніви, звертатися до профорганізації, членом якої вони є. Детальнішу інформацію профспілкова сторона надасть після вивчення презентації", - резюмується в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що 6 квітня поточного року уповноважений представницький орган найманих робітників ПАТ направив роботодавцю повідомлення з пропозицією розпочати роботу примирної комісії з метою вирішення колективного трудового спору. Перше засідання примирної комісії мало відбутися 10 квітня, проте ніхто з адміністрації підприємства на зустріч не з’явився. Замість цього сторона власника направила на ім'я голови уповноваженого представницького органу голови профкому ПО ПМГУ ПАТ "АМКР" Наталії Маринюк офіційного листа, в якому зазначила, що проведення засідання примирної комісії вважає передчасним.

"На підставі того, що представники адміністрації ПАТ "АМКР" зі свого боку не підписали проект угоди про призначення членів примирної комісії та не з’явилися на засідання примирної комісії, було складено відповідний акт. Також представники уповноваженого представницького органу найманих працівників ПАТ "АМКР" прийняли одноголосне рішення направити на ім'я гендиректора підприємства попередження з повторною пропозицією розпочати роботу примирної комісії з нагадування про те, що ухилення (...) від проведення примирних процедур є законною підставою для оголошення страйку", - йшлося в заяві.

Як повідомлялося, на конференції трудового колективу 27 березня поточного року було затверджено вимоги, зокрема, щодо підвищення заробітної плати до EUR1 тис. з 1 квітня поточного року, забезпечення безпечних умов роботи та не допущення необґрунтованого скорочення робочих місць.

У свою чергу генеральний директор меткомбінату Парамжіт Калон на явочному рапорті для керівників підрозділів комбінату 7 березня заявив про намір підвищити зарплати працівникам у рамках щорічного їх перегляду. При цьому прес-служба уточнила, що "в будь-якому разі зростання зарплати буде здійснено з урахуванням українського ринку праці, інфляції, власних витрат на виробництво, собівартості продукції, прогнозів цін на світових ринках металопродукції та інших чинників, які потребують аналізу й ухвалення зваженого рішення".

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн за стартової ціни 10 млрд грн, після чого меткомбінат було перейменовано в "Mittal Steel Кривий Ріг", пізніше - в "ArcelorMittal Кривий Ріг".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Українським морякам із Gulf Pearl виплатили зарплату, і вони повернулися в Україну

На "ArcelorMittal Кривий Ріг" майстру відрізало частину ноги при розкрою металу

Четверо бухгалтерів поліції Київщини протягом 9 років щомісяця отримували зарплати за 23 "підставних осіб"

Профспілки заявляють про нецільове використання страхових коштів і вимагають зустрічі з Гройсманом

На "ArcelorMittal Кривий Ріг" попереджають про можливі НС у разі повної зупинки доменного виробництва на підприємстві

На "ArcelorMittal Кривий Ріг" попереджають про можливі НС у разі повної зупинки доменного виробництва на підприємстві

НАЗК опублікувало інформацію про першу зарплату нового голови агентства за квітень

На "ArcelorMittal Кривий Ріг" розлився чавун під час запуску найбільшої доменної печі після ремонту

Конфлікт колективу та адміністрації "ArcelorMittal Кривий Ріг" розглянули в комітеті ВР і закликали до врегулювання спору

Співробітники "Запоріжжяобленерго" перекривали центральний проспект міста з вимогою виплати боргів із зарплати

ОСТАННЄ

МЗС України закликає українців, що перебувають у Генуї, зв'язатися з рідними з огляду на обвалення мосту

Росіяни Саттаров і Камалов, яких тримають у СІЗО Києва, написали на ім'я Путіна заяви з проханням обміняти їх на одного з українських політв'язнів - Денісова

Бійців "Торнадо", яких тримають у Лук'янівському СІЗО, оглянуть лікарі від КМДА - Денісова

До КС надійшло подання 56 нардепів щодо конституційності деяких положень закону про АРМА

Влада Дрогобича просить Львівську ОДА оголосити місто зоною екологічного лиха

НБУ відкликав банківську ліцензію ДіВі Банку на його прохання

Девальвація турецької ліри не позначиться на експортно-імпортних операціях України і Туреччини до кінця 2018 року - думка

Обвалення моста в Генуї призвело до загибелі 30 людей

Правопорядок під час футбольного матчу у вівторок у Києві забезпечуватимуть близько 2 тис. правоохоронців

ДФС перевірить 235 суб'єктів господарювання на предмет контрабанди лісу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА