19:41 18.04.2018

Суд відмовив Мін'юсту у стягненні з підконтрольного "Роснафті" "ЛИНІКа" 705 млн грн

2 хв читати
Суд відмовив Мін'юсту у стягненні з підконтрольного "Роснафті" "ЛИНІКа" 705 млн грн

Господарський суд Луганської області в середу відмовив Міністерству юстиції України в позові про стягнення з ПАТ "ЛИНІК" (Лисичанський НПЗ, Луганська обл.) 705 млн грн як регресу за програним у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) позовом компанії "Агрокомплекс" і в забезпечувальних заходах щодо позову.

"У судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі №913/982/17 про відмову в позові, з покладанням судових витрат на позивача у повній сумі", - йдеться в повідомленні суду на його сайті.

Згідно з ним, термін складання повного тексту рішення визначено до 2 травня цього року, а його зміст і мотиви буде викладено в наступному прес-релізі.

Суд нагадує, що рішення сторони можуть оскаржити в Донецькому апеляційному господарському суді протягом 20 днів від дня його складання.

Як повідомлялося, на розгляді справи по суті, що розпочався 4 квітня, представники Мін'юсту наполягали на своїх вимогах, тоді як представник відповідача зазначав, що позов направлено не за адресою, оскільки, згідно з рішенням ЄСПЛ, "ЛИНІК" не є порушником закону. "Ми не проти чітко встановленого законом права Мін'юсту на звернення за регресом, але право має бути до винної особи", - сказав він.

Раніше в січні та березні 2018 року Госпсуд Луганської області відмовив Мін'юсту в забезпечувальних заходах за цим позовом: позивач просив заарештувати нерухоме майно та заборонити операції з його відчуження.

Заступник міністра юстиції Сергій Шкляр у січні пояснював, що позов виник у результаті виконання рішення ЄСПЛ, за яким уже здійснено виплату EUR27 млн із державного бюджету, що з урахуванням відсотків становить 705 млн грн.

ЄСПЛ визнав у 2011 році компанію "Агрокомплекс" постраждалою в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ, а через два роки постановив виплатити "Агрокомплексу" EUR27 млн справедливої компенсації, які й було перераховано у визначений судом дворічний термін.

У письмовому рішенні ЄСПЛ зазначалося, що "Агрокомплекс" проводив із російськими компаніями бартерні операції з обміну української харчової сировини на російську сиру нафту для подальшого продажу готових нафтопродуктів. Справа стосувалася процедури банкрутства періоду 1996-2004 років, ініційованої заявником проти найбільшого нафтопереробного заводу в Україні у спробі відновити прострочені заборгованості.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Російське громадянство у 2019 році отримали 299 тис. українців - МВС РФ

У Шанхаї через коронавірус закрили парк Діснейленд, Cirque du Soleil скасувала вистави на сході Китаю

ООН передала 101,9 тонни гуманітарної допомоги для жителів окупованих районів Донбасу

Призначено заступника голови Вищої ради правосуддя України

ІСД під час продажу частини компанії направила значні суми російським лобістам - DW

Кількість хворих на "уханьську" пневмонію в Китаї перевищила 800 осіб, померли 25 - влада

Бойовики 11 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, поранено одного військового - штаб ООС

Європарламент подолав перший етап Brexit - голосування на рівні комітету

США додали до санкційних списків щодо Ірану двох людей і шість компаній, п'ять з яких китайські

Вашингтон запровадив нові правила отримання віз для жінок, що хочуть народжувати в США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА