Інтерфакс-Україна
08:29 20.04.2018

Ухвалення закону про Антикорупційний суд з рекомендаціями Венеціанської комісії дасть шанс домовитися з МВФ про поетапне підвищення тарифів на газ

2 хв читати
Ухвалення закону про Антикорупційний суд з рекомендаціями Венеціанської комісії дасть шанс домовитися з МВФ про поетапне підвищення тарифів на газ

Якщо Верховна Рада ухвалить закон про Вищий антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, буде можливість домовитися про поетапне підвищення тарифів на газ або про відстрочення такого підвищення, заявляє голова українського парламенту Андрій Парубій.

"Я веду досить інтенсивні переговори і з МВФ, і з країнами Великої сімки, сьогодні я бачився з секретарем Венеціанської комісії. Якщо нам вдасться ухвалити закон про Антикорупційний суд, врахувавши ключові вимоги Венеціанської комісії, ми матимемо шанс, отримавши довіру у відносинах з МВФ, домовитися про поетапність або відстрочку підвищення тарифів", - сказав він в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" у четвер увечері.

Як повідомлялося, 18 квітня міністр фінансів України заявив, що отриманню чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) перешкоджає невиконання Україною двох попередніх заходів (prior actions): ухвалення закону про створення Антикорупційного суду та затвердження механізму автоматичного коригування газових тарифів до ринкового рівня.

Стосовно дискусії з МВФ про тарифи на газ О.Данилюк зазначив, що вона не так про конкретні ціни, як про створення в країні конкурентного ринку газу, тому що не роль уряду - регулювати тарифи.

Серед кроків до цієї мети глава Мінфіну назвав введення з 1 січня цього року монетизації субсидій, що дасть змогу отримувати ці кошти не лише "Нафтогазу України", а й іншим постачальникам.

"Я цілком позитивний щодо (отримання чергового траншу) МВФ", - підсумував О.Данилюк. Водночас міністр відмовився назвати конкретні терміни, хоча днем раніше телеканал "Україна" з посиланням на інтерв'ю глави Мінфіну повідомив про можливість отримання $2 млрд траншу в травні-червні цього року.

Міністр зазначив, що кошти фонду йдуть на поповнення резервів Нацбанку, а не в бюджет, однак визнав, що рішення про виділення траншу МВФ дасть змогу Україні дешевше залучати запозичення для фінансування дефіциту бюджету.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп про обрання Папою Лева XIV: це велика честь для нашої країни

Зеленський вніс в Раду як невідкладний законопроєкт про військового омбудсмена – Умєров

Трамп не виключає можливості залучення КНР до врегулювання війни в України

Новим Папою Римським став американець Роберт Прево, він отримав ім’я Лева XIV

Татаров обговорив з президентом Євроюсту розслідування воєнних злочинів та запобігання використання РФ товарів подвійного призначення

Зеленський обговорив з Мерцом перспективи співпраці

САП вимагає конфіскувати частину квартири, придбаної тещею міністра агрополітики Коваля у 2021 році

Шмигаль обговорив с Кубіліусом оборонну й технологічну співпрацю між Україною та ЄС

Естонія планує створити військову базу в прикордонному з РФ місті Нарва

Стефанішина про вступ до ЄС: Несправедливо чути з Брюсселю "ви ж і так сильні, треба допомогти іншим".

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА