Інтерфакс-Україна
16:40 20.04.2018

Справи за статтею про ухвалення завідомо неправосудного рішення мають ефективно розслідуватися, а не використовуватися для тиску на суддів

2 хв читати
Справи за статтею про ухвалення завідомо неправосудного рішення мають ефективно розслідуватися, а не використовуватися для тиску на суддів

Голова Вищої ради правосуддя (ВРП) Ігор Бенедисюк відзначає тенденцію до збільшення кількості кримінальних проваджень за ст. 375 Кримінального кодексу України (ухвалення завідомо неправосудного рішення).

"У 2013 році було близько 200 внесень до ЄРДР щодо суддів, які начебто ухвалили неправосудні рішення. У 2015-2016 роках таких звернень було близько 400 (370-380). І в 2017 році таких внесень до реєстру було близько 500. При цьому за весь цей час лише одну справу було розслідувано, направлено до суду і, наскільки я пам'ятаю, було ухвалено виправдувальний вирок", - сказав І.Бенедисюк у п'ятницю на прес-конференції в Харкові.

Він зазначив, що кримінальні провадження за ст. 375 КК України, як правило, реєструються або під час розгляду справи суддями або одразу після закінчення.

"На мій погляд, це використовується правоохоронними органами для тиску на суддів, тому що реєструється провадження, суддю починають викликати на допити, він знає, що здійснюється контроль над ним. Тривалий час - це може бути і рік, і півтора - розслідування таких випадків прокуратурою не проводиться, але суддю тримають на гачку, щоб він був слухняним. Такі випадки недопустимі", - сказав І.Бенедисюк.

Водночас він наголосив, що ВРП виступає за ефективне розслідування кримінальних проваджень стосовно суддів.

"Ми звертаємося до Генеральної прокуратури. І на сьогодні є розуміння з Генеральною прокуратурою, що після того, як стосовно судді внесли таку реєстрацію (до ЄРДР - ІФ), що він фактично умисно порушує закон, розслідування відбуватиметься із залученням прокурора Генеральної прокуратури. Ми вимагаємо, щоб кожен такий факт дійсно було розслідувано. Якщо є провина судді, щоб його швидко було притягнуто до відповідальності. Або (інакше) це переслідування було б припинено", - сказав І.Бенедисюк.

ОСТАННЄ

Сибіга: буде справедливо, якщо Україна з часом потрапить в топ світових експортерів зброї, потенціал є

Темпи просування окупантів минулого тижня знизились на 20% – DeepState

Сибіга: Інтеграція України в комплексну систему ППО Європи є очевидною необхідністю

Нідерланди внесуть EUR55 млн до Світового банку для підтримки України – прем’єр

Стефанчук пропонує посилити координацію Ради з парламентами держав ЄС для спільного розвитку оборонної промисловості

В OSINT-проєкт DeepState висловили сумніви у доцільності розформування ОСУВ "Дніпро"

Генштаб ЗСУ: парламент розгляне законопроєкт про Кіберсили ЗСУ 7 жовтня

ОСУВ "Дніпро" припинило своє існування у зв’язку із впровадженням корпусної реформи – Генштаб

Голова Борівської ВА та секретар громади постраждали внаслідок удару fpv-дрона - Синєгубов

РФ буде робити все, щоб Україна не займалася видобутком газу – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА