Інтерфакс-Україна
16:41 20.04.2018

Іспанці стали багатшими за італійців

2 хв читати

Іспанська ВВП на душу населення в 2017 році за паритетом купівельної спроможності перевершив аналогічний показник в Італії вперше як мінімум із 1998 року, зазначається в звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За прогнозами МВФ, через п'ять років іспанський показник буде на 7% вищий від італійського, хоча десять років тому Італія була попереду на 10%. Більш того, експерти фонду прогнозують, що до 2023 року Італію обійдуть такі країни, як Словаччина і Чехія.

"Економічне зростання в Іспанії перебуває на більш позитивній та переконливій траєкторії, ніж в Італії, як мінімум з 2011 року, то ж цього слід було очікувати", - говорить професор школи менеджменту при Університеті Бокконі в Мілані Карло-Альберто Карневале Маффі.

Стагнація в італійській економіці є однією з головних причин політичних суперечностей, оскільки італійці втрачають віру у здатність традиційних партій повернути країну до зростання і забезпечити населення робочими місцями, пише Financial Times. Тому підвищується популярність популістських і опозиційних політичних сил.

Величезний держборг Італії, у співвідношенні до ВВП, поступається лише грецькому, вважається одним з основних ризиків для єврозони загалом. На думку старшого економіста KBC Лівена Ноппен, така ситуація збережеться, якщо італійський уряд не візьме курс на структурні реформи.

Натомість Іспанія з 2015 року збільшує ВВП швидше, ніж Німеччина, Франція і Великобританія, проте обсяг іспанської економіки, як і раніше, лише на 2% перевищує показник 2007 року.

За словами експертів, в Іспанії є низка структурних переваг перед Італією, зокрема й більш молоде населення. Однак країна також більш ефективно інвестувала державні кошти, особливо в інфраструктуру, і продемонструвала велику відкритість до інновацій та іноземних інвестицій.

Наприкінці 1990-х років Італія, третя за величиною економіка єврозони, випереджала Іспанію за обсягом ВВП удвічі, а зараз - на 50%. Порівняно з 2000 роком італійська економіка збільшилася несуттєво, тоді як основні країни єврозони виросли на 25%, а Іспанія продемонструвала зростання на 35%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни з початку березня намагаються прорвати лінію П'ятихатки-Малі Щербаки в Запорізькій області – DeepState

Єрмак закликав генсека Міжнародної морської організації запровадити посилені заходи з протидії тіньового флоту РФ

Процедура мобілізації є незворотною, навіть якщо проведена з порушеннями – Верховний суд

Макрон і прем'єр Канади в спільній заяві висунули вимоги до РФ про чіткі зобов’язання щодо України – ЗМІ

Цифрові рішення допомогли ДТЕК скоротити пошук у Європі обладнання для ремонтів після обстрілів – СЕО MODUS X

ВООЗ і Міндовкілля працюватимуть над методикою оцінки впливу екологічної шкоди на здоров'я людей

ЄС підтвердив вихід США з групи моніторингу військових злочинів РФ в Україні – ЗМІ

Суд закрив справу щодо нападу на журналістів "Схем" в Укрексімбанку - ЗМІ

Рада молодих вчених НАНУ призупинила повноваження голови у зв'язку з можливим плагіатом в її докторській дисертації

Мер македонського міста Кочани після пожежі в нічному клубі подав у відставку

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА