Інтерфакс-Україна
13:46 21.04.2018

Понад 2,5 тис. цивільних загинули з початку військових дій на Донбасі

2 хв читати
Понад 2,5 тис. цивільних загинули з початку військових дій на Донбасі

З початку військових дій на Донбасі було вбито понад 2,5 тис. цивільних осіб, і понад 9 тис. дістали поранень, повідомив координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер у своїй доповіді державам-членам ООН у Нью-Йорку.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті управління ООН з координації гуманітарних питань, Н.Волкер наголосив, що з початку конфлікту на Донбасі близько 4,4 млн людей опинилися у важкій гуманітарній ситуації, а 3,4 млн з них гостро потребують гуманітарної допомоги і захисту. Жителі районів, розташованих уздовж "лінії розмежування", регулярно піддаються обстрілу, і в такій обстановці люди живуть вже понад чотири роки.

"Понад 2 тис. 540 цивільних осіб були вбиті і більше ніж 9 тис. дістали поранень з початку військових дій чотири роки тому", – йдеться в інформації ООН.

За словами Н.Волкера, у 2017 році на сході України щомісяця реєстрували щонайменше 40 тис. випадків порушень режиму припинення вогню. Життєво важлива громадянська інфраструктура серйозно постраждала через систематичне недотримання перемир'я.

"У східній Україні на карту поставлено водопостачання понад 345 тис. цивільних осіб. Минулого року понад 130 інцидентів зачепили критичну водну інфраструктуру", – поінформував М.Вокер.

За інформацією ООН, понад 600 тис. осіб, зокрема 100 тис. дітей, страждають від військових зіткнень уздовж 457-кілометрової "лінії розмежування". Щомісяця понад 1 млн людей змушені перетинати "сіру зону" через контрольно-пропускні пункти в'їзду/виїзду.

Н.Вокер також відзначив надзвичайно гостру мінну небезпеку в регіоні. Так, за його словами, тільки минулого року на мінах та інших боєприпасах підірвалися 235 цивільних осіб.

Координатор системи ООН в Україні нагадав, що на надання гуманітарної допомоги жителям України ООН запросила на 2018 рік 187 млн дол., щоб надати допомогу і захист 2,3 млн осіб із найбільш вразливих верств населення. Однак поки що зазначену суму зібрати не вдалося. Н.Вокер закликав держави-члени проявити солідарність з людьми, яких зачепив конфлікт в Україні, і терміново допомогти заповнити цей 97-відсотковий дефіцит у фінансуванні.

"Нестача коштів на проекти в Україні призвела до того, що ООН вперше в своїй практиці під час визначення пріоритетів доводиться враховувати гендерні та вікові чинники", – йдеться в інформації ООН.

ОСТАННЄ

Дипломати та економісти вважають, що Путін переграв Трампа і Трамп спробує переконати Україну прийняти вимоги Путіна

Мерц, Мелоні, фон дер Ляєн та Стубб в цілому задоволені розмовою з Трампом про його спілкування з Путіним

ЄС ухвалить 17-й пакет санкцій у вівторок, 18-й на підході – голова МЗС Естонії

Трамп та Путін не обговорювали часові рамки можливого припинення вогню між Росією та України – помічник Путіна

Зеленський закликає не розмивати пропозицію про припинення вогню та посилити санкції проти РФ за відмову від нього

Харківський шпиталь продовжує збір на комп'ютерний томограф, попри обіцянку МОЗ замінити зіпсований

Зеленський про обмін військовополонених: Україна не підтримує підходу міняти дітей на військових

Зеленський впевнений у запровадженні Європою санкцій проти РФ, і що з США треба працювати, щоб вони зробили те ж саме

Україна розглядає Туреччину, Ватикан або Швейцарію як майданчики для переговорів з РФ, США та ЄС – Зеленський

Зеленський заперечує можливість виведення військ з частини території країни та погодження з ультиматумами РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА