Інтерфакс-Україна
12:04 22.04.2018

Будівництво КПП "Паланка" на молдовсько-українському кордоні планують завершити до кінця року

2 хв читати
Будівництво КПП "Паланка" на молдовсько-українському кордоні планують завершити до кінця року

На кордоні з Україною уряд Молдови планує до кінця 2018 року ввести в експлуатацію сучасний контрольно-пропускний пункт "Паланка", який дозволить збільшити потік пасажирів і товарів і скоротити час очікування на кордоні.

"Прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп відвідав будівельний майданчик КПП "Паланка", який буде здано в експлуатацію до кінця нинішнього року. Тут буде здійснюватися спільний контроль на молдовсько-українському кордоні", - повідомляється на сайті уряду Молдови.

Контроль на цьому КПП здійснюватимуть митники та прикордонники Молдови й України тільки один раз, що скоротить час очікування, збільшить потік пасажирів і товарів, усуне корупцію, а також запобігатиме порушенням на кордоні.

"Пункт надасть якісні послуги, які надаються також під час перетину кордону ЄС, за тими ж стандартами", - підкреслив П.Філіп.

За інформацією молдовського уряду, загальний бюджет будівництва КПП становить EUR5,56 млн, з яких EUR4,5 млн надані ЄС, а EUR1,5 млн - урядом Молдови.

За інформацією уряду Молдови, будівництво КПП "Паланка" почалося в червні 2017 року, і нині виконано 30% запланованих робіт. Митний пункт побудований відповідно до європейських стандартів і буде оснащений сучасним обладнанням. За оцінками, після здачі його в експлуатацію, кількість осіб і транспортних засобів, які перетинають кордон через цей пункт, подвоїться.

Глава Кабміну Молдови також подякував президенту України Петру Порошенку за те, що минулого тижня оголосив про підписання закону про спільний контроль на молдавсько-українському кордоні.

"Ми вдячні нашим українським колегам. Вперше за 25 років Республіка Молдова буде повністю контролювати свої кордони, зокрема на придністровській ділянці", - зазначив П.Філіп.

Як повідомлялося, Верховна Рада ратифікувала угоду між Кабінетом Міністрів України і урядом Молдови про спільний прикордонний контроль 234 голосами 1 березня 2018 року. Угода була укладено 6 жовтня 2017 року в Кишиневі. Після набуття документом чинності припиняє діяти угода між урядами України і Молдови про організацію спільного контролю в пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон від березня 1997 року.

12 квітня під час зустрічі з прем'єр-міністром Молдови Павелом Філіпом П.Порошенко підписав цей закон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Львівська ОВА оприлюднила результати перевірки за фактом знеструмлення транспорту й лікарень у Львові 7 січня

Трамп анонсував розробку плану щодо власності на Гренландію, який втішить НАТО

У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки

Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка

Водопостачання в Києві відновлено, теплопостачання – не повністю – Шмигаль

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Угода про процвітання узгоджена на технічному рівні – віцепрем’єр

Кількість знищених посилок та вантажів внаслідок удару по терміналу "Нової пошти" на Харківщині 13 січня сягнула 3 тис., а сума збитків - близько 9,5 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА