17:04 25.04.2018

Україна не є безпечною для біженців

3 хв читати

 Україна не є безпечною країною для біженців, українські держоргани дедалі частіше відмовляють таким громадянам у наданні захисту, вважають правозахисники.

"Навесні 2018 року, як і вісім років тому, як і десять років тому, Україна не є безпечною країною для біженців, які шукають притулку. Українська влада не виконує зобов'язань, які взяла на себе, підписавши і ратифікувавши конвенцію ООН 1951 року про біженців та протокол до неї 1967 року. На території України біженці, особливо з пострадянських держав, зокрема, з Російської Федерації, не можуть почуватися у безпеці", - сказав координатор проекту "Без кордонів" Максим Буткевич на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу.

За його словами, замість захисту таких людей "примусово повертають у руки тих, від кого вони втікали", часто використовуючи для цього Інтерпол. Він роз'яснив, що йдеться про дії, які в Росії є кримінальними злочинами, а в Україні розцінюються як реалізація права на свободу думок або віросповідання.

На думку правозахисника, затримання і позбавлення людей свободи держорганами України за допомогою пошуку в Інтерполі або запиту Російської Федерації, без належної перевірки є абсурдом і скандалом. "Як можна співпрацювати з силовими структурами держави-агресора, а тим більше - допускати витік інформації, що має бути суто конфіденційною?" - поставив риторичне запитання М.Буткевич.

Він зазначив, що в Україні після Революції Гідності не здійснено реформу системи надання захисту біженцям. "Жодна людина з тих, хто з політичних мотивів або вказівок зверху відмовив у притулку людям, які його заслуговували, не був притягнутий до відповідальності, жоден зі співробітників силових структур, який за останні 5-7 років порушив права біженців, наскільки нам відомо, не був притягнутий до відповідальності", - зазначив М.Буткевич.

За словами співзасновника громадської організації мусульман-біженців "Азан" Анвара Деркача, біженці в Україні опиняються у трикутнику "Прикордонна служба - Міграційна служба - Служба безпеки". Він зазначив, що останнім часом Міграційна служба почала відмовляти біженцям, які бажають отримати притулок в Україні, вже на етапі подання документів.

"Йдеться фактично про змову силових відомств держави Україна проти найбільш незахищеної категорії людей, які просять притулку в нашій країні. Їх спочатку принаджують гучними заявами про європейські стандарти, до яких прагне Україна, зокрема й у міграційній політиці, а потім видають на розправу диктаторським режимам", - зазначив А.Деркач.

Керівник інформаційного відділу громадського руху "Правозахисний рух Криму" Дамір Мінадіров вважає абсурдним посилання Міграційної служби при відмову в наданні захисту на російське законодавство і перелік організацій, заборонених у РФ.

"Замість того, щоб отримати безпеку і спокій після надання документів в ДМС України, шукачі статусу біженців живуть у страху бути затриманими і виданими Росії, де їх, безумовно, очікує порушення права на справедливий суд, тривалі терміни ув'язнення за сфабрикованими кримінальними справами, тортури, а можливо - навіть смерть", - зазначив Д.Мінадіров.

Адвокат Андрій Лещенко висловив думку, що Державна міграційна служба замість того, щоб бути інструментом захисту від репресивних режимів РФ і Центральної Азії, стала ефективним інструментом залякування в руках цих режимів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Одна людина загинула, понад 40 постраждали внаслідок зіткнень на кордоні сектора Гази

Більше 250 жителів села на Тернопільщині отруїлися невідомою речовиною після авіаобробки полів

Трамп відклав публікацію пов'язаних із "російською справою" матеріалів

Двох бійців ЗСУ було поранено на Донбасі в п'ятницю вдень під час бойового зіткнення

Автобус із дітьми загорівся на Сумщині, ніхто не постраждав, поліція з'ясовує причини

Ще п'ять російських книжок поповнили список заборонених до ввезення в Україну

ЮНЕСКО відзначає погіршення ситуації в освіті, використанні української мови та збереженні культурної спадщини в Криму

Суд в Києві дав дозвіл на заочне розслідування стосовно Жириновського і двох депутатів Держдуми РФ

Прокуратура Донеччини вимагає скасувати рішення облради про визнання російської мови регіональною

Прокуратура повідомила про підозру ще чотирьом учасникам угруповання, що заволоділо 50% частки ТОВ "Держзакупівлі.Онлайн"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА