11:11 29.04.2018

Гройсман привітав ВМС ЗСУ зі сторічним ювілеєм заснування українського військово-морського флоту

2 хв читати
Гройсман привітав ВМС ЗСУ зі сторічним ювілеєм заснування українського військово-морського флоту

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав Військово-Морські сили Збройних сил України зі сторічним ювілеєм заснування військово-морського флоту.

"Вітаю з епохальною подією – сторіччям з дня заснування військово-морського флоту України новітньої доби! Увесь Чорноморський флот перейшов 29 квітня 1918 року у підпорядкування Української Народної Республіки. Таке рішення прийняли під час наради делегатів корабельних команд і майже на всіх кораблях урочисто було піднято український прапор. Ми відзначаємо цю символічну дату як день започаткування державного військово-морського флоту України", – йдеться у привітанні прем'єр-міністра, оприлюдненому в неділю вранці його прес-службою.

В.Гройсман зазначив, що попри те, що українська національна революція та державність були придушені навалою більшовицьких військ, історичне значення факту заснування Українською державою військо-морського флоту є унікальним і далекоглядним. Це означає, що Україна як суверенна та незалежна держава завжди буде морською державою з власними військово-морськими силами та флотськими традиціями, які в нашій історії сягають ще часів княжої та козацько-гетьманської доби.

" Безпрецедентних втрат український військово-морський флот зазнав під час ганебної кампанії з окупації Кримського півострова російськими військами без розпізнавальних знаків. І цей акт підступного нападу, який детально розроблявся на найвищому рівні керівництва Російської Федерації, в новітній історії Європи нагадує лише підступний напад гітлерівських військ на Польщу в 1939 році. Моральний тиск, шантаж, погрожування розстрілами, викрадення українських офіцерів і залякування їх сімей, блокування наших кораблів і їх команд, штурми військових частин на півострові – це далеко не всі методи держави-терориста, яка кинула виклик нашій державності. У результаті кримської кризи український флот утратив ряд кораблів, основні військово-морські бази та інфраструктуру", – наголосив прем'єр-міністр.

"У ті тривожні дні вся країна бачила подвиг українських моряків, особливо курсантів у м. Севастополі, які перед озброєними російськими диверсантами та бойовиками-сепаратистами співали Державний Гімн України. Це символічна подія. Честь, відвага і вірність молодших поколінь – ось запорука завтрашнього дня українського військово-морського флоту. Сьогодні військовослужбовці Військово-Морських Сил також з гідністю виконують присягу і боронять нашу країну від агресора в зоні проведення АТО. Переконаний, що в майбутньому український прапор, як і в буремному 1918 році, знову замайорить у нашому Криму і над нашими тимчасово-недоступними військово-морськими базами", – зазначив В.Гройсман.

Прем'єр-міністр подякував військовослужбовцям і цивільним працівникам ВМС "за чесну службу та належне виконання службового обов'язку і присяги".

"Бажаю всім професійного зростання, міцного здоров'я, добробуту, злагоди, успішного виконання покладених завдань, а головне – миру на нашій землі і на наших морях!", – побажав В.Гройсман.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Гройсман: Найуспішніших представників місцевого самоврядування слід переобирати на новий термін для стабільності реформ

На Тарутинському полігоні відбуваються навчання флотських артилеристів

Гройсман просить наглядову граду "Нафтогазу" переглянути рішення про високу премію правлінню НАК: Це - перегин

Гройсман запевняє, що Кабмін оперативно вирішуватиме всі питання Антикорупційного суду стосовно фінансів і організації

Морські райони біля двох заток в Азовському морі закриті для судноплавства з 2015 року, - ВМС ЗСУ

Гройсман про пожежу в зоні відчуження ЧАЕС: Ситуація під повним контролем, хвилюватися не варто

Якщо ВР не ухвалить закон про Антикорупційний суд, то прем'єр подасть у відставку

В Україні створено 705 об'єднаних громад

Три ділянки Азовського моря будуть перекриті протягом літа для проведення навчань

Профспілки заявляють про нецільове використання страхових коштів і вимагають зустрічі з Гройсманом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА