11:11 04.05.2018

У Шведській академії вирішили цього року не присуджувати Нобелівську премію з літератури

2 хв читати
У Шведській академії вирішили цього року не присуджувати Нобелівську премію з літератури

У Шведській академії, яка присуджує Нобелівську премію з літератури, в п'ятницю оголосили про рішення не вручати цю нагороду в 2018 році, повідомляє агентство "Ассошіейтед прес" (АП).

У заяві академії йдеться, що рішення було прийнято "зважаючи на нинішній зменшеного складу Шведській академії та низький рівень довіри до академії з боку громадськості".

Однак, як очікується, саму нагороду за 2018 рік буде вручено наступного року - разом із нагородою за 2019 рік.

АП зазначає, що рішення Шведської академії зумовлене низкою недавніх скандалів навколо академії. Зокрема, мова йде про скандали, пов'язані з домаганнями, а також з фінансовими злочинами.

Скандал з домаганнями був спровокований публікацією газети "Дагенс нюхетер", в якій 18 жінок звинуватили в домаганнях відомого культурного діяча Жана-Клода Арно, проекти якого, за даними розслідування, фінансувалися з нобелівського фонду. Також його підозрюють у тому, що він розкривав імена деяких лауреатів Нобелівської премії до їх офіційного оголошення. Після цього Шведська академія розірвала з ним всі зв'язки і припинила видавати гранти.

У квітні у відставку пішли деякі члени Шведської академії. Зокрема, від своєї посади відмовилася постійний секретар Шведської академії Сара Даніус. ЗМІ нагадують, що членів академії обирають довічно. Таким чином, місця тих, хто пішов у відставку, не можуть бути зайняті до їх смерті.

Нобелівська премія в галузі літератури присуджується з 1901 року. У минулому році її вручили британському письменнику японського походження Кадзуо Ішіґуро.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА