Інтерфакс-Україна
19:38 04.05.2018

МЗС вимагає звільнити затриманих у Криму моряків і судно

1 хв читати
МЗС вимагає звільнити затриманих у Криму моряків і судно

Міністерство закордонних справ України розцінює затримання в акваторії Чорного моря російськими спецслужбами українського риболовецького судна як узурпацію і вимагає звільнити екіпаж і судно.

"Затримання Росією рибальського судна є узурпацією суверенних справ України щодо цих акваторій і є порушенням Конвенції ООН з морського права, а також звичайного міжнародного права. Україна вимагає невідкладно звільнити риболовецьке судно і його екіпаж", - сказала речниця МЗС Мар'яна Беца агентству "Інтерфакс -Україна" у п'ятницю.

Вона додала, що Україна висловлює категоричний протест проти незаконного затримання Російською Федерацією українського риболовецького судна та його екіпажу поблизу Кримського узбережжя.

М.Беца зазначила, що, згідно з резолюцією ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, протиправна агресія Російської Федерації не змінює статус Криму як частини суверенної території України.

"Україна залишається прибережною державою до акваторій, прилеглих до Криму, взокрема й територіального моря, що тягнеться на 12 морських миль від його узбережжя", - наголосила речниця МЗС.

Раніше в цей день стало відомо про затримання екіпажу українського риболовецького судна "ЯМК-0041" з припискою в Очакові нібито за незаконний вилов камбали на захід від мису Тарханкут "у виключній економічній зоні Російської Федерації". Загалом затримано п'ятьох осіб, усіх їх доправили до Криму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Фінляндії пропонують скоротити фінансування інтеграції біженців: найбільше це вплине на українців

Росіяни за добу 28 разів обстріляли Донеччину, загинули двоє людей

Заява Фіцо про "використання Заходом України для ослаблення Росії" показує, що він так і не усвідомив причин російського вторгнення – МЗС

Зеленський закликає до справедливого і довготривалого миру на європейському континенті - Шмигаль

Сили оборони звільнили та зачистили від окупантів Безсалівку Сумської області - Генштаб ЗСУ

Глава Єврокомісії: Дипломатія в поєднанні з тиском на РФ – шлях до досягнення миру

У Куп’янську ворожий дрон поцілив в автівку, постраждали четверо цивільних

Ворог ударив по обласній адміністрації в центрі Сум

РФ вдарила по залізничній станції у Синельниковому, скасовано низку поїздів

Уночі РФ дронами масовано атакувала Харківщину, виникло кілька пожеж, зокрема дитсадка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА