16:33 10.05.2018

Кабмін затвердив проект розпорядження президента про підписання главою ДКАУ протоколу до угоди з ЄС про співпрацю в проекті ГНСС EGNOS/Galileо від 2005 року

2 хв читати
Кабмін затвердив проект розпорядження президента про підписання главою ДКАУ протоколу до угоди з ЄС про співпрацю в проекті ГНСС EGNOS/Galileо від 2005 року

Кабмін затвердив проект розпорядження президента про підписання главою ДКАУ протоколу до угоди з ЄС про співпрацю в проекті ГНСС EGNOS/Galileо від 2005 року

Київ. 10 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Уряд затвердив проект розпорядження президента, дає дозвіл главу Державного космічного агентства України (ДКАУ) підписати протокол до угоди з ЄС про співпрацю в проекті глобальної навігаційної супутникової системи (ГНСС) EGNOS/Galileо від 2005 року у зв'язку з приєднанням до ЄС Болгарії, Румунії та Хорватії.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в четвер за процедурою без обговорення.

Згідно з отриманою в розпорядження агентства "Інтерфакс-Україна" з пояснювальною запискою до проекту розпорядження, доцільність підписання протоколу до угоди з ЄС обумовлена тим, що Болгарія, Румунія і Хорватія стали членами ЄС після підписання угоди і на сьогоднішній день не є його сторонами.

Як повідомлялося, Україна і ЄС підписали угоду про співпрацю в проекті європейської GNSS (global navigation satellite systems) EGNOS (The European Geostationary Navigation Overlay Service) /Galileо в грудні 2005 року в Києві. Болгарія і Румунія приєдналися до ЄС 1 січня 2007 року, Хорватія - 1 липня 2013 року. Україна ратифікувала угоду в 2007 році, ЄС - восени 2013 року.

Згідно з документом, до основних напрямів українсько-європейського співробітництва в галузі супутникової навігації віднесені: сфера радіочастот; наукові дослідження і підготовка персоналу; промислове виробництво; розвиток торгівлі та ринку; стандарти, сертифікація та регуляторні заходи; розвиток глобальних та регіональних наземних аугментаційних систем ГНСС; безпека; відповідність і компенсація витрат.

Узгоджені раніше сторонами плани практичної реалізації угоди передбачають розміщення на території України трьох контрольно-коригувальних станцій RIMS (Ranging and Integrity Monitoring Stations) для прийому сигналів від європейської ГНСС. Наприкінці 2013 року ЄС виділив Україні в рамках проекту Twinning EUR 1,45 млн на адаптацію до європейських стандартів законодавства та технічних регламентів у сфері супутникової навігації і дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).

Підготовлені в рамках проекту Національним інститутом аерокосмічних технологій Іспанії (INTA) спільно з ДКАУ законопроекти відповідають стандартам ЄС про держрегулювання в галузі супутникової навігації та ДЗЗ, а також пов'язані з космічною діяльністю уточнення в закон України "Про державно-приватне партнерство" ВР мала ухвалити в 2016 році, проте поки що так і не виконала цього.

За оцінками європейської сторони, ухвалення нової нормативної бази за вимогами ЄС відкриє Україні доступ до послуг європейських програм EGNOS/Galileo, Copernicus, PRS.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Сенаті обіцяють швидко надіслати законопроект про допомогу Україні на підпис Байдену

Тіло ще одного чоловіка виявили рятувальники у Дніпрі після ракетних ударів

ЗАГРОЗА БАЛІСТИКИ ДЛЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ І СХІДНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ - ПОВІТРЯНІ СИЛИ

У передмісті Херсона внаслідок обстрілу загинула жінка

У Херсонській області на Великдень і поминальні дні під час комендантської години заборонено проводити богослужіння

Українська авіація за добу завдала ударів по шести місцях скупчення окупантів та їхньому пункту управління - Генштаб ЗСУ

Командир "Азова" закликає США скасувати заборону на передачу західного озброєння бригаді

Окупанти за добу завдали 25 ракетних і 52 авіаудари по Україні, обстріляли близько 110 міст і сіл

Зеленський провів у Дніпрі нараду

ЗСУ відбили на авдіївському, новопавлівському й бахмутському напрямках 57 атак окупантів за добу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА