16:11 15.05.2018

Вишинський отримав завдання про проведення підривних інформаційних акцій у Криму, а пізніше - з підтримки "ЛНР"/"ДНР"

2 хв читати
Вишинський отримав завдання про проведення підривних інформаційних акцій у Криму, а пізніше - з підтримки "ЛНР"/"ДНР"

 Керівник "РІА Новини-Україна", громадянин України Кирило Вишинський отримав завдання про проведення підривних інформаційних акцій у Криму, а пізніше - з підтримки "ЛНР"/"ДНР", повідомив заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

"Спільно з прокуратурою проводили обшуки. Підставою була інформація про залучення журналістів - громадян України - до підривної інформаційної діяльності. Навесні 2014 року Вишинський отримав завдання поїхати в Крим. Готувалися матеріали, які виправдовують анексію. Після повернення до Києва готувалися матеріали на підтримку "ДНР" і "ЛНР". Гроші надходили з РФ до Сербії, а потім у Києві розподілялися 53 тис. євро щомісяця", - повідомив на брифінгу в четвер у Києві В.Кононенко.

Він зазначив, що стосовно К.Вишинського тривала розробка спецслужб як стосовно українського громадянина, але потім під час проведення обшуків у нього було знайдено паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль Російської Федерації "За повернення Криму".

В.Кононенко уточнив, що є відповідний номер указу й дата отримання К.Вишинським російського громадянства РФ, тобто на сьогодні він має подвійне громадянство.

Представник СБУ зазначив, що наразі тривають процесуальні дії, після яких буде кваліфікація злочину і статус К.Вишинського, а також розглядатиметься питання про позбавлення його українського громадянства. Водночас він зазначив, що К.Вишинського краще судити як громадянина України.

В.Кононенко також розповів, що до офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової вже звернулася її російська колега Тетяна Москалькова з проханням захистити права громадянина РФ К.Вишинського.

За словами В.Кононенка, загалом близько 20 осіб проходять як свідки у цій справі.

У свою чергу співробітник прокуратури АР Крим Ігор Поночовний повідомив, що п'ять санкціонованих обшуків відбуваються в офісах редакцій, прес-центрах "РІА Новини - Україна", а також за місцем проживання осіб, причетних до забезпечення діяльності цих "незаконних медіаресурсів".

"Зазначені дії проводять на підставі рішень слідчих суддів Херсонського міськсуду", - уточнив І.Поночовний.

За словами представника прокуратури, після обшуків "буде вирішено питання про затримання основного фігуранта цього кримінального провадження - Кирила Вишинського".

Він зазначив, що надалі з К.Вишинським проводитимуть необхідні слідчі процесуальні дії.

"Наразі попередня кваліфікації кримінального правопорушення - за ст. 111 Кримінального кодексу України" державна зрада", - розповів І.Поночовний.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА