17:20 16.05.2018

Литва впровадить квоти для іноземних працівників у зв'язку зі зростанням імміграції з України

2 хв читати
Литва впровадить квоти для іноземних працівників у зв'язку зі зростанням імміграції з України

Литовський уряд вирішив установити квоти для іноземних працівників на деякі професії у зв'язку з інтенсивним зростанням імміграції з України, заявив віце-канцлер Дейвідас Матуленіс.

"Може розпочатися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це дешевша робоча сила", - заявив Д.Матуленіс агентству BNS після засідання уряду в середу.

За його словами, нині це питання актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників.

Квоти не діятимуть стосовно фахівців із високою кваліфікацією. За встановлення квот відповідатиме Міністерство соціального захисту та праці, також планується залучити експертів із Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу.

Конкретні пропозиції буде озвучено до жовтня.

Також уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн до Литви - передбачається повернутися до системи дозволів на роботу.

При цьому кабінет міністрів Литви вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії - до них застосовуватимуться вимоги на кшталт тих, що висуваються до громадян Євросоюзу.

За словами Д.Матуленіса, уряд має намір скласти список затверджених "білих компаній" для видачі і національних багаторазових віз, і посвідок на проживання, планується відмовитися від деяких надлишкових вимог щодо надання документів.

Загалом за перші чотири місяці 2018 року до Литви прибули понад 12 тис. іммігрантів. Порівняно з попередніми роками цей показник зріс удвічі.

У Департаменті міграції агентству BNS повідомили, що минулого року робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи було надано майже 34,5 тис. іноземців, з них близько 20 тис. - громадянам України.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА