20:49 20.05.2018

У Фукусімі виявили близько 4 тис. збоїв у системі моніторингу радіації

1 хв читати
У Фукусімі виявили близько 4 тис. збоїв у системі моніторингу радіації

У японській префектурі Фукусіма виявили близько 4 тис. збоїв у роботі приладів для моніторингу рівня радіації, встановлених після аварії на однойменній АЕС у 2011 році, повідомляє Kyodo з посиланням на джерела, обізнані з ситуацією.

Система моніторингу рівня радіації розпочала свою роботу в 2013 році, всього було встановлено близько 3 тис. пристроїв, вони відстежують рівень радіації у повітрі біля шкіл і дитячих садів. Утримання приладів обходиться бюджету країни приблизно $ 4,5 млн на рік, при цьому періодично вони не можуть передати показники або відправляють невірні дані.

Близько 80% цих пристроїв планується прибрати до кінця 2020 фінансового року в зв'язку з тим, що рівень радіації у деяких районах стабілізувався. При цьому влада і жителі цих районів виступають проти, побоюючись за своє здоров'я.

У березні 2011 року внаслідок удару цунамі, викликаного землетрусом, на АЕС "Фукусіма-1" сталися кілька вибухів і витік радіації. З районів, розташованих недалеко від електростанції, було евакуйовано більше 300 тис. чоловік. У 2013 році АЕС офіційно закрили, ліквідація наслідків продовжується досі.

У листопаді 2016 року Міністерство економіки Японії повідомило, що витрати на виведення АЕС з експлуатації та виплати постраждалим збільшили до $ 180 млрд.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА