13:21 30.05.2018

Київ попросить відкласти введення закону про ЖКГ

2 хв читати
Київ попросить відкласти введення закону про ЖКГ

Київ спільно з органами місцевої влади та Асоціацією міст України (АМУ) готує звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів про необхідність відкласти введення в силу змін до законодавства у сфері житлово-комунальних послуг до затвердження підзаконної нормативно-правової бази, повідомила прес-служба Київської міської держадміністрації (КМДА).

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час засідання Ради регіонального розвитку при КМДА, повідомила прес-служба міськдержадміністрації.

"Є низка завдань, які потрібно виконати. Зокрема, підготувати план імплементації законодавчих змін з урахуванням особливого статусу столиці. Також необхідно поінформувати споживачів і учасників ринку надання житлово-комунальних послуг столиці про зміни, які відбуваються у зв’язку з реалізацією закону "Про житлово-комунальні послуги", - цитує прес-служба В.Кличка.

За даними прес-служби КМДА, закон набуває чинності з 10 червня 2018 року.

Як повідомлялося раніше, закон "Про житлово-комунальні послуги" є четвертим ключовим законом у реформі енергоефективності: раніше було ухвалено закони "Про енергоефективність будівель", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про Фонд енергоефективності".

Укладені до набуття ним чинності договори про надання житлово-комунальних послуг продовжать дію ще протягом одного року після початку дії закону.

Протягом цього терміну співвласники багатоквартирних будинків мають прийняти рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг (крім послуг із постачання електроенергії та природного газу).

У багатоквартирних будинках, у яких на день набуття чинності закону "Про житлово-комунальні послуги" щонайменше половина квартир і нежитлових приміщень відключені від централізованого опалення та гарячої води, власники квартир мають право облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Однак не допускається примусове відключення від централізованих мереж квартир у разі відокремлення від цих мереж інших власників квартир і нежитлових приміщень.

За словами юриста практики корпоративного права юридичної фірми Juscutum Марії Фельмецгер, закон надасть переваги споживачам, готовим обстоювати свою позицію в діалозі з постачальником послуг і коректно фіксувати відсутність або низьку якість житлово-комунальних послуг. Зокрема, закон надає споживачам право на зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги за умови документального підтвердження ненадання комунальних послуг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни продовжують обстрілювати Херсонську громаду, одна людина загинула, троє поранені

Служба зовнішньої розвідки має бути більш активною

Міноборони України ініціювало законодавче визначення поняття "кібервійна"

У Запоріжжі ще 24 освітні заклади перейдуть на змішану форму з 1 квітня

Сирський обговорив із головою Об'єднаного комітету начштабів США Брауном потреби ЗСУ та стратегічні питання

Українська авіація за добу завдала ударів по 14 місцях скупчення окупантів та їхньої техніки

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 77 авіаударів по Україні, обстріляли близько 100 міст і сіл

Житель Вовчанська загинув унаслідок пожежі, спричиненої ворожим обстрілом

Генштаб: ЗС України відбили за добу на новопавлівському напрямку 13 атак окупантів, на бахмутському - 11

Посли G7 стежать за відбором нового керівництва ВККС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА