Інтерфакс-Україна
13:21 30.05.2018

Київ попросить відкласти введення закону про ЖКГ

2 хв читати
Київ попросить відкласти введення закону про ЖКГ

Київ спільно з органами місцевої влади та Асоціацією міст України (АМУ) готує звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів про необхідність відкласти введення в силу змін до законодавства у сфері житлово-комунальних послуг до затвердження підзаконної нормативно-правової бази, повідомила прес-служба Київської міської держадміністрації (КМДА).

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час засідання Ради регіонального розвитку при КМДА, повідомила прес-служба міськдержадміністрації.

"Є низка завдань, які потрібно виконати. Зокрема, підготувати план імплементації законодавчих змін з урахуванням особливого статусу столиці. Також необхідно поінформувати споживачів і учасників ринку надання житлово-комунальних послуг столиці про зміни, які відбуваються у зв’язку з реалізацією закону "Про житлово-комунальні послуги", - цитує прес-служба В.Кличка.

За даними прес-служби КМДА, закон набуває чинності з 10 червня 2018 року.

Як повідомлялося раніше, закон "Про житлово-комунальні послуги" є четвертим ключовим законом у реформі енергоефективності: раніше було ухвалено закони "Про енергоефективність будівель", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про Фонд енергоефективності".

Укладені до набуття ним чинності договори про надання житлово-комунальних послуг продовжать дію ще протягом одного року після початку дії закону.

Протягом цього терміну співвласники багатоквартирних будинків мають прийняти рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг (крім послуг із постачання електроенергії та природного газу).

У багатоквартирних будинках, у яких на день набуття чинності закону "Про житлово-комунальні послуги" щонайменше половина квартир і нежитлових приміщень відключені від централізованого опалення та гарячої води, власники квартир мають право облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Однак не допускається примусове відключення від централізованих мереж квартир у разі відокремлення від цих мереж інших власників квартир і нежитлових приміщень.

За словами юриста практики корпоративного права юридичної фірми Juscutum Марії Фельмецгер, закон надасть переваги споживачам, готовим обстоювати свою позицію в діалозі з постачальником послуг і коректно фіксувати відсутність або низьку якість житлово-комунальних послуг. Зокрема, закон надає споживачам право на зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги за умови документального підтвердження ненадання комунальних послуг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генштаб ЗСУ: на покровському напрямку за добу зафіксовано 25 атак ворога, 19 відбито, бої продовжуються

Генштаб ЗСУ: на Курщині відбито 11 атак ворога, п'ять боїв ще тривають

ОСУВ "Хортиця": на одному із ключових напрямків знищено ворожий ракетний комплекс "Бук-М3"

Очільник МЗС Великої Британії про атаку на Київ: Це не дії країни, яка прагне миру

Сибіга після ворожої атаки на Київ: Це чіткий доказ того, що необхідно посилити санкційний тиск на РФ

Росія модернізувала ракети "Іскандер-М", тепер їх збивати складніше – речник ПС ЗСУ

Пентагон заперечив, що США планують вивести свої війська з Південної Кореї

Штормове попередження оголошене на понеділок у 6 областях України через грози, град та шквали

Порошенко подав до суду на секретаря РНБО Литвиненка за внесення змін в санкційний указ проти нього – адвокат

Поліція оштрафувала на 340 грн велосипедистку, яка в Києві проїхала на червоне світло

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА