07:57 31.05.2018

Парламент Казахстану закріпив довічне головування Назарбаєва в Раді безпеки

3 хв читати
Парламент Казахстану закріпив довічне головування Назарбаєва в Раді безпеки

Сенат парламенту Казахстану на пленарному засіданні в четвер прийняв закон "Про Раду безпеки Республіки Казахстан", передав кореспондент "Інтерфаксу".

"Встановлюється, що першому президенту Республіки Казахстан - Єлбаси в силу його історичної місії довічно належить право очолювати Раду Безпеки в якості голови", - йдеться у висновку комітету сенату з конституційного законодавства, судової системи і правоохоронних органів.

Як повідомлялося, проект закону "Про Раду безпеки" розроблений відповідно до статті 33 конституційного закону "Про президента".

"Проект закону визначає правовий статус, компетенцію та організацію діяльності Ради безпеки, таким чином, законопроектом пропонується визнати координуючим конституційним органом Рада безпеки", - сказав раніше міністр юстиції Марат Бекетаев на пленарному засіданні.

За словами міністра, проект закону складається з трьох розділів. Глава перша визначає правовий статус, основи діяльності, завдання та функції Радбезу. До завдань Ради безпеки відносяться розгляд основних напрямків держполітики в галузі національної безпеки, обороноздатності країни, також координація діяльності державних органів і організація в цих напрямках.

Разом з тим, розглядаються і інші завдання відповідно до законодавства, рішенням голови Ради безпеки.

"Глава друга закріплює склад Ради безпеки, повноваження її голови і членів, а також діяльність Ради безпеки. Таким чином, пропонується закріпити такі повноваження: здійснення керівництва діяльністю Ради безпеки, скликання засідань і оперативних засідань ради, затвердження положення про Раду безпеки, а також здійснення інших повноважень, передбачених законодавством. Інформаційно-аналітичне та організаційне забезпечення діяльності СБ здійснює апарат РБ, який підпорядкований і підзвітний голові РБ", - відзначав Бекетаев.

Третя глава регулює питання фінансування діяльності РБ і апарату РБ, а також порядок введення в дію закону.

"Даний проект закону спрямований на приведення законодавчих актів у відповідність з основним проектом закону про Радбез. Законопроектом передбачено, що поправки, передбачувані до Бюджетного кодексу, які не поширюють на апарат Радбезу вимоги з розробки стратегічних планів. Поряд з цим, поправки до законів про нацбезпеку і правових актів спрямовані на приведення у відповідність до положень основного проекту закону, а також зі ст. 33 Конституційного закону про президента", - зазначав міністр.

Рада безпеки створена в 1991 році як консультативно-дорадчий орган, утворений Президентом країни для вироблення рішень щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки, збереження державного суверенітету, незалежності і територіальної цілісності республіки, підтримки соціально-політичної стабільності в країні, захисту конституційних прав і свобод громадян .

Головою Ради безпеки Казахстану є президент країни Нурсултан Назарбаєв. У кінці 2017 року Н.Назарбаєв був наділений правом довічно очолювати Раду безпеки країни. У проекті нового закону, розміщеному на сайті парламенту Казахстану, ця норма є.

Як пояснював журналістам міністр юстиції, зазначена норма вступила в силу ще минулого року.

"Ця норма (щодо права Назарбаєва довічно очолювати Радбез країни - ІФ-К) вступила в силу в минулому році. (...) Вона відображена в законі "Про першого президента", - сказав Бекетаев.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єнін обговорив із британськими експертами перспективу початку українсько-британського діалогу щодо лібералізації візового режиму

Для розслідування замаху на Шефіра правоохоронні органи створять спільну групу - генпрокурор

Разумков про замах на Шефіра: Я не пов'язував би це з боротьбою проти олігархів

Тривають оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до замаху на Шефіра, - Нацполіція

Зеленський не змінить свій графік заходів та зустрічей у Нью-Йорку через замах на Шефіра

Зеленський попросив генсека НАТО сприяти звільненню утримуваних у РФ та на окупованих територіях українців

Разумков не отримав запрошення на нараду Зеленського з депутатами "Слуги народу"

Для країн, які прагнуть до вступу в НАТО, має бути чітка часова перспектива - Зеленський на зустрічі зі Столтенбергом

Посольство США сподівається, що винні в обстрілі авто Шефіра будуть притягнуті до відповідальності

Венеціанська комісія ухвалить висновок щодо законопроекту про олігархів у грудні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА