08:45 31.05.2018

Смертність у Пуерто-Ріко збільшилася на 62% після урагану "Марія"

2 хв читати
Смертність у Пуерто-Ріко збільшилася на 62% після урагану "Марія"

Група дослідників провела опитування жителів Пуерто-Ріко - острова, на який у вересні 2017 року обрушився ураган "Марія", щоб оцінити наслідки стихійного лиха. Робота опублікована в науковому журналі The New England Journal of Medicine, проведення опитування спонсорував в тому числі медичний факультет Гарвардського університету.

Дослідники визнають, що підрахувати загиблих після серйозної катастрофи важко. "Не дивлячись на те, що ураган "Марія" завдав значної шкоди інфраструктурі острова, його вплив на смертність залишається спірним", - йдеться в роботі. Офіційно загиблими від наслідків урагану вважаються 64 людини.

Для проведення незалежної оцінки смертності від усіх причин після урагану (в період з 20 вересня до 31 грудня) дослідники опитали 3299 випадково вибраних домогосподарств в Пуерто-Ріко. З'ясувалося, що за цей період померли в цілому 4645 осіб, зростання смертності в порівнянні з минулим роком склало 62%. "Рівень смертності залишався високим до кінця грудня 2017 року, а третина всіх смертей була пов'язана з затримкою або перериванням надання медичної допомоги", - наголошується в роботі.

Смерть може безпосередньо бути віднесена до тропічного циклону, якщо викликана, наприклад, розкидом уламків сильним вітром, небезпечними умовами, що приводять до отримання травм, або неможливістю надання необхідної медичної допомоги. На основі цього визначення Центру з контролю і профілактики захворювань (держагентство США) дослідники дійшли висновку, що додаткові випадки смерті можуть вважатися наслідком урагану.

Ураган "Марія" обрушився на Пуерто-Ріко 20 вересня 2017 року (через два тижні після урагану "Ірма") і викликав сильні зливи. Ураган призвів до пошкодження доріг, припинення подачі води, електропостачання, перебоїв в роботі служб охорони здоров'я. Матеріальний збиток від розгулу стихії оцінили в $ 90 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА