Інтерфакс-Україна
14:16 02.06.2018

У центрі Києва проходить акція на підтримку українського політв'язня в Росії, режисера Сенцова

2 хв читати
У центрі Києва проходить акція на підтримку українського політв'язня в Росії, режисера Сенцова

На майдані Незалежності у Києві проходить акція на підтримку українського політв'язня в Росії, режисера Олега Сенцова та інших незаконно утримуваних в Росії і на території анексованого Криму громадян України.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", вранці в суботу в центрі столиці зібралося кілька сотень людей, вони закликають владу Російської Федерації звільнити О.Сенцова та інших українських політв'язнів.

Учасники акції тримають у руках плакати з написами #FreeSentsov, #SaveOlegSentsov, "Свободу громадянину України Олегу Сенцову", а також з інформацією про інших українських політв'язнів, зокрема про те, скільки днів деякі з них голодують в місцях позбавлення волі в РФ.

Люди, які прийшли підтримати О.Сенцова, вважають, що напередодні майбутнього Чемпіонату світу з футболу в Росії, який проходитиме з середини червня до середини липня, слід чинити тиск на владу РФ із залученням міжнародної спільноти, щоб домогтися звільнення українських політв'язнів.

Ця акція в Києві є частиною всеукраїнської та міжнародної кампанії за звільнення О.Сенцова і інших незаконно утримуваних в РФ громадян.

Обстановка на майдані Незалежності спокійна.

Раніше цього дня президент України Петро Порошенко подякував усім, хто взяв участь в акціях у різних країнах світу в підтримку українського режисера О.Сенцова, що перебуває в російській в'язниці. "Вдячний всім, хто взяв участь в акції на підтримку Олега Сенцова по всьому світу – в Німеччині, Франції, Італії, Естонії, Литві, Швеції, Грузії, Великій Британії, Канаді, США, Португалії, Україні та навіть Росії. Весь світ обурює беззаконня і тоталітарні методи кремлівського режиму", - написав П.Порошенко на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук в суботу.

Згідно з інформацією Української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, в Росії наразі з політичних мотивів утримують 64 українців.

Як повідомлялося, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в серпні 2015 року засудив О.Сенцова, затриманого в Криму в 2014 році, до 20 років колонії суворого режиму. У РФ режисера звинуватили у створенні на території Криму терористичного співтовариства.

16 травня 2018 року О.Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, утримуваних в РФ і анексованому Криму.

31 травня інший український політв'язень в РФ – кримчанин Олександр Кольченко також оголосив голодування з вимогою звільнити О.Сенцова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В "Дії" вже подано понад 2,5 млн заявок на зимову підтримку, Зеленський анонсував старт подачі через "Укрпошту"

Свириденко: Уряд перевіряє працівників АРМА і ухвалює кадрові рішення щодо тих, хто фігурує в матеріалах НАБУ

Внаслідок ворожого удару по житловому сектору на Сумщині травмована людина

Бельгія засуджує масові атаки Росії на Україну та удар по посольству Азербайджану

Ворог атакував енергообʼєкти та інфраструктуру на Чернігівщині

Зеленський доручив оновити керівництво ключових енергетичних і майнових інституцій України

Зеленський анонсував історичну угоду з Францією та візит до Іспанії для посилення обороноздатності України

Студія "Квартал 95": Не дозволимо втягувати себе в політичні ігри або маніпуляції

Генштаб зафіксував 176 бойових зіткнень упродовж доби

Збито/подавлено 139 із 177 цілей противника, є влучання на 14 локаціях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА