21:38 05.06.2018

Член Єврокомісії з питань міграції сподівається на швидку реформу дублінських правил надання притулку

3 хв читати
Член Єврокомісії з питань міграції сподівається на швидку реформу дублінських правил надання притулку

Євросоюз потребує справжнього європейського режиму притулку, заявив у вівторок член Єврокомісії з питань міграції та внутрішніх справ Димітріс Аврамопулос.

"Наша система має бути суворою, але справедливою, яка передбачає процедури, що дозволять швидко забезпечити захист тим, хто її потребує, в той час як треба буде відправляти назад тих, у кого немає права залишатися", - сказав єврокомісар на прес-конференції в Люксембурзі після засідання Ради ЄС з юстиції та внутрішніх справ, яка обговорювала реформу "дублінської системи" надання притулку.

За його словами, на засіданні Ради відбулася відверта і щира дискусія на базі компромісної пропозиції, підготовленої болгарським головуванням Ради ЄС. Д.Аврамопулос пообіцяв підтримувати цю пропозицію, яка, на його думку, може привести до справедливої угоди, прийнятної для всіх сторін.

Відповідаючи на питання, він визнав, що "ті, хто говорить, що "Дублін помер", мають рацію, дублінські правила мертві".

"Ми маємо переходити до іншого. Реформу європейської системи притулку не завершено, але дехто хотів би пожертвувати і цим текстом теж", - сказав він, додавши, що не згоден з висловлюваннями представників деяких країн ЄС щодо ситуації з наданням притулку в ЄС, зокрема, маючи на увазі бельгійського держсекретаря з питань притулку та міграції Тео Франкена, який різко розкритикував у вівторок підсумки цієї ради.

"Немає достатньої бази для продовження дискусії щодо реформи Дубліна. Кілька країн висловили свою значну стриманість", - заявив Т.Франкен, слова якого наводить сайт телеканалу RTBF.

"Якщо не вирішувати проблеми міграції, через 5 років не буде ні Європейського союзу, ні Шенгенського простору. Зараз або ніколи", - сказав держсекретар Бельгії, зазначивши, що не вірить у те, що червнева Європейська рада зможе прийти до консенсусу або навіть до кваліфікованої більшості з цього питання.

"Такі заяви нічому не служать, і вони абсолютно контрпродуктивні", - прокоментував Д.Аврамопулос висловлювання Т.Франкена, назвавши їх "страхом перед майбутнім".

"Ми продовжимо співпрацю, щоб прийти до спільного підходу", - пообіцяв член Єврокомісії.

Він нагадав, що попередня реформа притулку тривала 8 років, і вважає, що нинішня буде здійснена набагато швидше. Питання, які обговорювалося в Люксембурзі, за його оцінкою, "делікатне, але надзвичайно важливе".

"Сьогоднішня дискусія надає основу для обговорення на Європейській раді в кінці червня", - продовжив єврокомісар. - Це голові (Європейської ради Дональду - ІФ) Туску і національним керівникам слід піднятися на сцену, щоб звернутися з посланням з системи притулку на саміті в кінці місяця, ґрунтуючись на сьогоднішній дискусії. Іншими словами, ми розчистили шлях для наших керівників, які зможуть прийняти сміливе рішення".

"І це наша відповідь на їх прохання. Вони нас просили підготувати ґрунт. У нас був мандат підготувати пропозиції до кінця червня. Ми підготували їх набагато раніше. Тепер їм належить прийняти швидке рішення", - уклав Д.Аврамопулос.

Основний принцип дублінського регламенту полягає в тому, що перша держава-член ЄС, в якому подано заяву про надання притулку, несе відповідальність за вимогу прохача. Однією з головних цілей цього регламенту є запобігання подачі заяв тим же прохачем в декількох державах-членах. Однак з масовим напливом заявників під час міграційної кризи, коли невідповідне навантаження лягло на країни "першої лінії" - Італію та Грецію - дублінські правила на практиці виявилися порожньою буквою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по Харкову, пошкоджено нежитлову цивільну інфраструктуру

Серед постраждалих у ДТП за участю голови Броварської РДА: 32-річна мати з донькою 2,5 років

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

Канада виділить ще 13 мільйонів канадських доларів на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України

Посольство України в Словаччині передасть ДСНС чотири підводні дрони для гуманітарного розмінування

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА