Інтерфакс-Україна
15:09 06.06.2018

Рівень миролюбності у світі погіршився, Україна обійшла Росію - доповідь

3 хв читати
Рівень миролюбності у світі погіршився, Україна обійшла Росію - доповідь

 Рівень миролюбності у 92 країнах за минулий рік погіршився, тоді як його поліпшення зафіксовано в 71 країні - це гірший показник за останні чотири роки, йдеться в щорічному Глобальному індексі миролюбності (Global Peace Index), оприлюдненому Лондонським інститутом економіки і миру в середу.

Згідно з ним, середній для світу індекс негативно зріс за рік на 0,27% - приблизно, до 2,1025 за шкалою, де найкращий показник, як і раніше, в Ісландії - 1,096, а найгірший - як і раніше, у Сирії - 3,6.

Автори доповіді зазначають, що з 2008 року погіршення рейтингу становило 2,38%, воно було зафіксоване у восьми роках з одинадцяти, а останнім роком поліпшення був 2014 рік.

Україна за минулий рік знову піднялася на дві позиції вгору - тепер із 154-ї на 152-гу, обійшовши Росію, яка пропустила вперед ще й Судан та опустилася на одну позицію - до 154-ї. Проте обидві країни перебувають у групі з "дуже низьким" рівнем миролюбності: відповідно 3,113 та 3,16.

Це найгірші показники для пострадянського регіону (без країн Балтії). У ньому найкращі показники у Молдови та Казахстану - відповідно 64-те і 70-те місця, за якими на 101-му і 102-му місцях йдуть Білорусь та Грузія. У Вірменії та Азербайджану, що конфліктують, 120-е і 132-ге місця.

В індексі констатується, що військовий конфлікт обійшовся українській економіці минулого року в 20% її ВВП - це 18-й найгірший результат у світі, тоді як для Росії автори дослідження оцінили цей показник у 17% ВВП. Роком раніше втрати України оцінювалися у 20,4% ВВП.

Україна також серйозно поліпшила свої позиції в підрейтингу мілітаризації, опустившись із 12-го на 24-те місце. Найбільш мілітаризованими, як і раніше, визнано Ізраїль, РФ, Північну Корею, а на четверте місце вийшли США, випередивши Сирію.

Найдоброзичливішим і мирним регіоном знову визнано Європу, проте і в ній із 2008 року в 61% країн відбулося погіршення показників, зокрема, жодна скандинавська країна не стала більш мирною відтоді.

До десятки найбільш миролюбних країн увійшли Ісландія, Нова Зеландія, Австрія, Португалія, Данія, Канада, Чехія, Сінгапур, Японія та Ірландія, у якої індекс становить 1,393. Порівняно з минулим роком Австрія обійшла Португалію, Сінгапур піднявся на три позиції, обійшовши Японію, а Ірландія - на дві, тоді як Словенія та Швейцарія покинули десятку, опустившись відповідно на 11-те та 12-те місця.

США в рейтингу миролюбності 2018 року перебувають на 121-му місці наприкінці групи країн із "середнім" рівнем миролюбності 2,3.

Замикає список із 163 країн Ірак, який обійшов Південний Судан, Афганістан та Сирію.

Соціологи під час складання рейтингу аналізують такі показники: політична передбачуваність, економічна стабільність, ситуація з правами людини, ступінь згуртованості суспільства, рівень терористичної загрози.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп розглядає надання нового фінансування для України — ЗМІ

Кількість постраждалих внаслідок негоди на Харківщині зросла до п’яти – ДСНС

Окупанти втратили 162 окупанти на Покровському напрямку - Генштаб

Негода на Харківщині спричинила затримки низки поїздів далекого сполучення — УЗ

РФ атакувала дронами Шосткинську громаду на Сумщині, горять нежитлові приміщення — ОВА

Зеленський очікує від Ради швидкого розгляду законопроєктів про множинне громадянство та міжнародні угоди

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА