Інтерфакс-Україна
15:31 07.06.2018

ВККСУ ефективно виконала роботу з формування Верховного Суду - Рада Європи

2 хв читати
ВККСУ ефективно виконала роботу з формування Верховного Суду - Рада Європи

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) ефективно виконала роботу з обрання суддів нового Верховного Суду, вважає спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя.

"Всі уважно спостерігали за цим процесом - як в Україні, так і за її межами, за роботою ВККСУ, яка розглядала кандидатури до складу Верховного Суду. Комісія ввела досконалу процедуру відповідно до закону з метою обрання суддів до складу Верховного Суду, засновану на високому рівні професійної компетентності і доброчесності. Стежачи за роботою нового Верховного Суду, я вважаю, що ВККСУ виконала це завдання ефективно і успішно", - сказав він в інтерв'ю агентству" Інтерфакс-Україна ".

При цьому Р.Брійя зазначив, що поточними викликами ВККСУ є кваліфікаційне оцінювання всіх суддів України, конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, другий конкурс у Верховний Суд і переведення суддів новостворених судів.

"Це є серйозним викликом, і я переконаний, що комісія буде продовжувати виконувати ці дуже непрості завдання професійно і ефективно", - сказав він.

При цьому, коментуючи індикатори успіху судової реформи в Україні, Р.Брійя зазначив, зокрема, скорочення кількості звернень до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти України може свідчити про прогрес в судовій реформі.

"Короткострокові показники досягнутого прогресу - зростання кількості рішень ЄСПЛ, які виконуються Україною, а також зменшення кількості звернень до ЄСПЛ проти України. Довгостроковий показник - це збільшення довіри населення до судочинства, що і повинно бути результатом проведення реформ", - сказав він.

Р.Брійя також підкреслив, що "Україна ввела інноваційний підхід до участі громадянського суспільства в процесі добору суддів", створивши Громадську раду доброчесності (ОСД), і закликав ВККСУ і ОСД "відновити діалог".

"Це дає додаткову гарантію прозорості такої процедури і має важливе значення для подолання традиційної відсутності довіри громадян до судової системи. Я закликаю ВККСУ і ОСД до відновлення діалогу, повністю дотримуючись положень закону. Протилежні думки і діалог - частина демократичного процесу. Цей процес має бути орієнтований на пошук конструктивних рішень для досягнення очікуваного результату", - підкреслив представник Ради Європи в Україні.


Повний текст інтерв'ю Р.Брійя читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна"

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

На Херсонщині в результаті обстрілів троє загиблих, дев’ять людей поранені – прокуратура

В печерах Лаври відбулася молитва предстоятеля ПЦУ Епіфанія - в.о. гендиректора

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

Українська делегація прибула до Стамбула

Мешканець Харківщини отримав понад 600 тис. грн з бюджету за псевдоруйнування

ГУР попереджає про можливі провокації з боку РФ у зв'язку з законом щодо НАБУ/САП та закликає до виваженості в оцінках і діях

Поліцейські Херсонщини вивезли з-під обстрілів літню жінку, тіло її померлого сина та ще одну жінку, поранену через підрив на міні

НАБУ завершило слідство за підозрою про заволодіння 9,2 млрд грн ексвласником ПриватБанку Коломойським

Президентка Єврокомісії контактувала з Зеленським щодо закону про НАБУ і САП, попросила український уряд надати пояснення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА