Інтерфакс-Україна
07:44 12.06.2018

Умови Балуха гірше, ніж переконують у Росії

2 хв читати
Умови Балуха гірше, ніж переконують у Росії

Кримського політв'язня Володимира Балуха, який голодує з березня, 10 червня помістили в камеру- "олівець", де можна тільки стояти і сидіти, і протримали близько двох годин, повідомляють у "Кримській правозахисній групі".

"В українця без пояснення причин взяли відбиток пальця правої руки", - йдеться в повідомленні активістів у соцмережі Фейсбук.

За їх словами, В.Балух поскаржився родичам на сильний головний і серцевий біль, який відчув у задушливому приміщенні.

"Коли Балуха привели до його камери, він виявив, що з камери зник телевізор, про наявність якого повідомляє в своїй офіційній відповіді українському омбудсмену російський омбудсмен Тетяна Москалькова", - відзначають в організації.

Крім того, правозахисники стверджують, що зараз другої людини, про яку говорила Москалькова, в камері В.Балуха немає.

"Кримська правозахисна група розцінює це як необґрунтовану ізоляцію українця від зовнішнього світу з метою надати на нього додатковий тиск", - заявляють в "КПГ".

КПГ зв'язалася з черговим СІЗО Сімферополя телефоном, але він відмовився коментувати дану ситуацію.

Раніше омбудсмен РФ Т.Москалькова повідомила, що 19 травня відвідала В.Балуха та інших українських в'язнів у Криму.

За її словами, В.Балух утримується в двомісній камері площею 10,5 кв.м., в якій є телевізор і бак для питної води. Разом з ним камері знаходиться ще одна людина.

Як повідомлялося, Уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова отримала відповідь російської колеги Т.Москалькової про її моніторинговий візит до українських політв'язнів в СІЗО Сімферополя. У відповіді, зокрема, зазначено, що стан здоров'я затриманих оцінюється як задовільний.

Раніше, 19 травня, у відповідь на офіційне звернення Л.Денісової омбудсмен РФ перевірила умови утримання і надання необхідної медичної допомоги українським політв'язням Володимиру Балуху, Узаіру Абдулаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху , Кязиму Аметову, Руслану Трубачу й Ізмаїлу Рамазанову.

Про результати цього візиту Т.Москалькова раніше поінформувала Л.Денісову в телефонній бесіді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив, що з ним намагаються зв’язатися представники влади Ірану

Комітет Конгресу США схвалив проєкт оборонного бюджету без пакету допомоги Україні на $300 млн – ЗМІ

У підпалі приміщення районного ТЦК у Харкові підозрюється раніше судимий місцевий житель

Удар Ізраїлю по Ірану: що відомо на даний момент

"Київміськбуд" очолила Світлана Самсонова

Іран призупинив усі внутрішні та міжнародні авіарейси

США перекидають військові ресурси на Близький Схід, включно з кораблями, після атаки Ізраїлю

У Франції внаслідок аварії автобуса, що перевозив українців, загинули 4 особи, щонайменше 30 людей отримали травми - МЗС

Комітет нацбезпеки рекомендував Раді ухвалити зміни до закону щодо одноразової грошової допомоги утриманцям загиблого військовослужбовця

У Генштабі ЗСУ спростували інформацію про перетин окупантами адмінмежі між Донецькою та Дніпропетровською областями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА