17:15 14.06.2018

ЄСПЛ вніс до графіка розгляд позовів України до РФ

3 хв читати
ЄСПЛ вніс до графіка розгляд позовів України до РФ

 Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) уже вніс до свого графіка розгляд позовів України до Російської Федерації, однак точна дата початку слухань поки що не відома, повідомив заступник міністра юстиції України - урядовий уповноважений України у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

"Буквально в понеділок ми побачили, що на сайті суду є інформація про те, що буде слухання. Але при цьому не вказано дату", - сказав він журналістам в четвер.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, щодо якого саме позову буде розгляд, І.Ліщина. сказав: "Щодо всіх чотирьох, які міждержавні та перебувають на розгляді Великої палати".

За його словами, поки що не зрозуміла суть слухань: чи йтиметься про питання прийнятності або це питання вже вирішене і буде заслуховування свідків, або, "що взагалі неймовірно, вони просто одразу перейдуть до розгляду по суті".

Таким чином, як пояснив І.Ліщина, ЄСПЛ планує слухання, але точної дати та інформації про те, що саме буде слухатися, поки що не надходило. "Суд планує проведення слухань стосовно міждержавних спорів, однак точної дати ще не встановив", - підкреслив він.

І.Ліщина висловив надію на те, що ЄСПЛ ухвалить остаточне рішення за позовами вже в 2018 році.

Що стосується шостого позову, то, за словами І.Ліщини, документ уже майже готовий. "Плануємо цього тижня завершити збір матеріалів і наступного напишемо і подамо". Як відомо, цей позов стосується порушення прав політв'язнів-українців в РФ.

Як повідомлялося, Україна передала до ЄСПЛ п'ять справ щодо відповідальності РФ за події на Донбасі та в анексованому Криму. Першу було передано ЄСПЛ 13 березня 2015 року.

У травні 2018 Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) передала Великій палаті суду чотири справи "Україна проти Росії", що стосуються порушень прав людини в анексованому Криму і на Донбасі.

"Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати", - йдеться в повідомленні на сайті ЄСПЛ.

Так, у переданих справах Україна звинувачує Росію і збройні групи, які РФ контролює, в порушеннях Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, заяви були подані за кількома статтями, зокрема ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), ст. 5 (право на свободу і безпеку), ст. 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Перші дві справи стосуються подій, починаючи з 27 лютого 2014 року, коли Російська Федерація анексувала АР Крим, а також, здійснюючи контроль над сепаратистами і збройними групами, реалізовувала агресивні збройні дії на Донбасі, що призвело до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи покривають події в Криму та східній Україні з вересня 2014 року. Уряд України стверджує, що РФ встановила контроль у Криму і, контролюючи сепаратистів і збройні групи, фактично контролює райони Донецька і Луганська, що означає, що вона несе відповідальність за численні порушення Конвенції в цих районах. Зокрема, незаконні арешти, обшуки і зникнення активістів і членів кримськотатарської громади; загибель військових і цивільних на Донбасі в результаті застосування сили збройними групами, контрольованими РФ; тортури і жорстоке поводження щодо цивільних і військових у Криму і на Донбасі; неможливість роботи українських ЗМІ на цих територіях; незаконна експропріація власності тощо.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Призначення Богдана главою АПУ оскаржено в Касаційному адмінсуді Верховного Суду

Україна провела успішні вогневі випробування нового берегового протикорабельного комплексу з КР "Нептун"

Семочко має намір через суд поновитися на посаді - ЗМІ

МАУ виплатить по EUR250 компенсації пасажирам, котрі не потрапили з вини "Аерохендлінг" на рейс "Київ-Одеса"

Ув'язнені намагалися захопити одеську колонію №51 за вказівкою "злодіїв у законі" - Аброськін

Верховний Суд відмовив у задоволенні касації Вишинського на незаконність затримання

З одеської колонії №51 вивезли п'ятьох порушників режиму, заручників звільнили - омбудсмен

В одеській колонії №51 під час заворушень постраждали чотири співробітники

Із двох харківських вишів евакуювали людей через повідомлення про мінування

Поліція перевіряє повідомлення про вибухівку в кількох вишах Житомира

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА