Ердоган має намір створити наукову базу в Антарктиці
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розповів про намір його країни створити власну наукову базу в Антарктиці. Про це глава держави написав на своїй офіційній сторінці в Twitter.
"У 2019 ми створимо наукову базу, завдяки якій Туреччина увійде в число 30 країн, у яких є наукові полярні станції в Антарктиці", - оголосив Ердоган. Будь-яких інших подробиць цього проекту він не навів.
Раніше, в квітні, про створення турецької наукової бази на континенті говорив міністр науки, промисловості і технологій Туреччини Фарук Озлю. Проект, за його даними, здійснюватиметься під керівництвом Міністерства внутрішніх справ Туреччини, а також Стамбульського технічного університету. Керівником "турецької експедиції" глава відомства тоді називав директора Полярного дослідницького центру при Стамбульському університеті Бурдж Озсой. У квітні вона вказувала на те, що "операції Анкара проводить не тільки в сирійському Афріні, але і в Антарктиці". "Зараз (там) з великою самовідданістю працюють 28 науковців, і вони повернуться додому, завершивши дослідження цього місяця", - відзначала Озсой у квітні.
Туреччина є однією з країн - учасниць Договору про Антарктику, підписаного в 1959 році у Вашингтоні. Ця угода набула чинності в 1961 році. Згідно з нею, в Антарктиці допускається тільки наукова діяльність. На даний момент учасниками цього договору є понад 50 країн, в тому числі Україна, США, Росія, Швейцарія, Японія, Нова Зеландія, Китай, Німеччина, Велика Британія, Італія та ін. На континенті працюють близько 90 постійних і сезонних полярних станцій більше 20 країн .