20:05 21.06.2018

Пиловий шторм на Марсі досяг планетарних масштабів

1 хв читати
Пиловий шторм на Марсі досяг планетарних масштабів

Пиловий шторм на Марсі охопив усю планету, повідомляє Лабораторія реактивного руху НАСА.

Пилова буря, розпочавшись 1 червня в Долині Наполегливості, за кілька днів поширилася на територію площею 18 млн кв. км.

До 10-червня рівень непрозорості атмосфери досяг 10,8 тау (одиниця виміру - чим нижче показник, тим вище прозорість). Через шторм довелося призупинити наукові операції, що проводяться за допомогою марсохода "Оппортьюніті", який живиться від сонячних батарей. Його перевели в режим збереження роботи.

Після цього пилова буря дісталася і до марсохода "К'юріосіті", що працює на іншій частині планети. В районі кратера Гейла, де він знаходиться, рівень непрозорості атмосфери досяг найвищого значення за всю історію місії - 8 тау. Однак "К'юріосіті" в якості джерела енергії використовує радіоізотопний термоелектричний генератор (РІТЕГ). Передбачається, що марісанскій шторм не повинен перешкоджати передаванню даних на Землю.

Вчені за допомогою "К'юріосіті" розраховують дізнатися, чому одні пилові бурі збільшуються до планетарних масштабів і тривають місяцями, а інші вщухають за тиждень. У зборі даних також будуть задіяні зонди, що працюють на орбіті навколо Марса.

Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА