13:56 27.06.2018

Російська сторона відкидає пропозиції Києва щодо режиму припинення вогню на Донбасі - Марчук

2 хв читати
Російська сторона відкидає пропозиції Києва щодо режиму припинення вогню на Донбасі - Марчук

Представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Євген Марчук констатує, що на зустрічі в Мінську російська сторона категорично не сприймає пропозиції України щодо припинення вогню на Донбасі.

"Перші два години дискусії про припинення вогню пройшли в гострих взаємних звинуваченнях. До обговорення конкретних заходів не змогли приступити, оскільки російська сторона категорично не сприймає пропозиції української сторони", - написав він на сторінці в Фейсбуці.

Є.Марчук пояснив, що українська сторона пропонує обговорення всіх складових самого процесу припинення вогню, починаючи з посиленого цілодобово контролю силами СММ ОБСЄ прикордонної зони неконтрольованої частини українсько-російського держкордону.

"Мета одна - щоб СММ ОБСЄ фіксувала і документувала всі факти незаконних масових поставок РФ зброї і боєприпасів сепаратистам. Тобто мова йде про створення силами СММ ОБСЄ зони безпеки уздовж неконтрольованої нами частини держкордону. Ми цією пропозицією підтверджуємо попередні узгоджені і підписані Мінські домовленості", - додав він.

За словами Є.Марчука, російська сторона категорично не погоджується з цією пропозицією, заявляючи, що вона не має відношення до припинення вогню. "Тобто, за їхньою логікою, постійні масові незаконні поставки Росією сепаратистам важкого озброєння і боєприпасів, якими ведуться постійні обстріли українських позицій, не мають відношення до проблеми припинення вогню", - висловив думку представник України.

Він також прогнозує, що російська сторона буде блокувати й інші українські пропозиції.

Раніше Є.Марчук анонсував, що підгрупа з питань безпеки ТКГ в цю середу в Мінську буде намагатися домовитися про режим припинення вогню на Донбасі до кінця літа: "Буде спроба домовитися і, головне, відпрацювати технологію забезпечення припинення обстрілів, тобто встановлення режиму тиші по всій лінії фронту. А це 426 кілометрів. Припинити хоча б на два літніх місяці, коли жнива, канікули, відпустки".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА