13:37 28.06.2018

ПАРЄ прийняла резолюцію щодо українських політв'язнів у РФ і Криму

2 хв читати
ПАРЄ прийняла резолюцію щодо українських політв'язнів у РФ і Криму

 Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла резолюцію щодо українських політичних в'язнів у Росії і Криму, повідомив глава делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"77 за! Росії знову вказали на її злочини. Дякую доповідачу Emanuelis Zingeris за чудову роботу", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

У свою чергу перший віце-спікер Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко повідомила, що у затвердженій резолюції засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян - політв'язнів у РФ. Крім того, йдеться про вимоги допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та інших гуманітарних організацій до зони конфлікту і на окуповані РФ території, до українських політв'язнів у РФ.

"ПАРЄ звертається до РФ з вимогою звільнити О.Сенцова, В.Балуха, П.Гриба, інших політв'язнів і заручників як на окупованих Донбасі і в Криму, так і з тюрем РФ. Також вимагають доступу омбудсмена", - додала Геращенко.

За її словами, були прийняті поправки української делегації щодо вимоги допуску медиків, гуманітарних місій, а також "визнати, що і українці, незаконно утримувані на окупованих територіях, є ув'язненими, заручниками Кремля".

І.Геращенко наголосила, що резолюції ПАРЄ "посилюють відповідальність РФ, формують доказову базу для міжнародних судів", це важливий фактор для українських юристів і дипломатів, які готують позови до міжнародних судів проти РФ про тортури українців.

Водночас, за її словами, немає сумнівів у тому, що РФ не має наміру реагувати на резолюції ПАРЄ, однак Україна "не може мовчати", навпаки, має активізувати в усьому світі тему звільнення заручників.

"Лише тиск, лише увагу до теми заручників на всіх міжнародних майданчиках. Тому сьогодні було дуже важливе обговорення, і наші європейські партнери дізналися дуже багато про тортури, сексуальні злочини, психологічний тиск і знущання над українцями. І нам вдалося звернути увагу ПАРЄ, а значить парламентаріїв усіх європейських країн, на той факт, що в РФ триває чемпіонат світу з футболу, а в цей час у тюрмах помирають українські політв'язні", - зазначила член української делегації.

І.Геращенко висловила впевненість, що після цих дебатів в інших європейських парламентах відбудуться відповідні слухання і будуть прийняті заяви з вимогою звільнення політв'язнів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більше 2 тис. кущів конопель знайшли правоохоронці Обухівщини на городі у місцевого жителя

У 2018 році дедалі більше іммігрантів обирають Іспанію замість Італії - ООН

Поліція розслідує, як руфери проникли на територію Харківського бронетанкового заводу та зняли там відео

Десятки людей організували акцію протесту поблизу Білого дому проти Трампа, який повернувся з Європи

Затвердждено заявку на включення Аккерманської фортеці до попереднього списку ЮНЕСКО

Прибічників вступу до ЄС в Україні значно більше, ніж противників, щодо питання членства в НАТО думки розділилися майже порівну

Росія продовжує перешкоджати допуску інспекторів ОБСЄ до територій по обидва боки українсько-російського кордону

У САП засудили напад на Шабуніна та Киву

Франція тимчасово обмежила сходження туристів на Монблан

Джордж Клуні став найбільш високооплачуваним актором, що не знявся за рік у жодному фільмі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА