16:48 04.07.2018

Луценко виступає за якнайшвидше ухвалення закону про Нацбюро фінбезпеки

3 хв читати
Луценко виступає за якнайшвидше ухвалення закону про Нацбюро фінбезпеки

Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступає за якнайшвидше ухвалення законопроекту про Національне бюро фінансової безпеки (НБФБ).

"Я просив би і президента, і вас (представників бізнесу - ІФ), і, головне, парламент негайно ухвалити закон про Національне бюро фінансової безпеки", - сказав Ю.Луценко, виступаючи на зустрічі з представниками бізнесу в середу в Києві.

Генпрокурор України висловив переконання, що створення Національного бюро фінбезпеки є одним із національних завдань у боротьбі з корупцією.

Як повідомлялося, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна зареєструвала у Верховній Раді законопроект №8157 про Національне бюро фінансової безпеки, який раніше критикувало Міністерство фінансів. Законопроект є альтернативою урядовим пропозиціям про створення Служби фінансових розслідувань (СФР).

При цьому передбачається, що НБФБ буде підзвітний президенту та парламенту, тоді як СФР передбачалося підпорядкувати Міністерству фінансів, Кабінету Міністрів або Міністерству внутрішніх справ.

Президент України Петро Порошенко виступав на підтримку ідеї створення НБФБ. Пізніше він визначив внесений законопроект як невідкладний. Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман наполягає на необхідності створення СФР.

На початку червня в Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА) у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заявили, що законопроект про Нацбюро фінбезпеки №8157 не враховує основних концептуальних зауважень бізнес-асоціації, а прийнято лише деякі "косметичні" виправлення.

"Бізнес-спільнота не може залишатися осторонь і спокійно спостерігати за тим, як ігнорують нашу точку зору, при цьому публічно заявляючи про широку підтримку з боку бізнесу. Найбільші бізнес-асоціації України, зокрема Європейська Бізнес Асоціація, за підтримки Ради бізнес-омбудсмена, звернулися зі спільним листом до голови Верховної Ради Андрія Парубія, в якому аргументовано виклали всі наші зауваження до цього законопроекту", - зазначає ЄБА в коментарі.

При цьому асоціація наголошує, що її експерти приєдналися до вивчення та обговорення документа від самого початку його оприлюднення. Зокрема, фахівці низки компаній - членів асоціації, зокрема юридичних фірм, фармацевтичних та інвестиційних компаній, провели ґрунтовну роботу з опрацювання законопроекту, результатом чого стали майже десять сторінок зауважень.

"До того ж ми провели зустріч із Ніною Южаніною (головою парламентського комітету з питань податкової та митної політики - ІФ), під час якої озвучили головні коментарі та подискутували з проблемних питань законопроекту. Більше того, ми зустрічалися в робочому порядку з фахівцями, які працювали над текстом законопроекту, й обговорювали окремі норми, що залишилися під знаком питання", - зазначила ЄБА.

"Проте, незважаючи на всі наші намагання бути почутими і запевнення з боку Южаніної, що наші зауваження буде враховано, 19 березня ми зі здивуванням і розчаруванням побачили зареєстрований у Верховній Раді законопроект №8157. У ньому залишилися неврахованими основні концептуальні зауваження асоціації, а прийнято лише деякі "косметичні" виправлення", - йдеться в коментарі ЄБА.

Серед основних зауважень до проекту закону ЄБА відзначає, зокрема, підзвітність майбутнього органу президенту, а також надто велику, на думку експертів асоціації, чисельність НБФБ.

"Ми виступаємо проти прямої підпорядкованості та підзвітності цього органу безпосередньо президенту. Ми вважаємо, що чисельність органу 4 тис. осіб занадто велика. Така структура буде обтяжлива для утримання українському бізнесу", - зазначає ЄБА.

Окрім цього, експерти асоціації вважають, що законопроект про НБФБ створює воєнізований орган із військовими званнями та озброєними підрозділами замість аналітичної структури, як це було анонсовано, а також не передбачає ліквідацію аналогічних служб у Міністерстві внутрішніх справ (МВС) і Службі безпеки (СБУ).

"Законопроект не містить обмежень щодо прийому до нової структури старих корумпованих кадрів. Не встановлено порядок передачі вже відкритих справ старими відомствами щодо економічних правопорушень, тобто на бізнес можуть продовжити паралельно тиснути і МВС, і СБУ, і Державна фіскальна служба (ДФС), і ще й новий орган - НБФБ", - йдеться в коментарі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зустріч помічників "нормандських" лідерів надала імпульсу переговорам ТКГ в Мінську

Дитина, яку шукали після зсуву в піщаному кар'єрі в Рівненській області, знайдена мертвою

До вирішення проблем порушення прав людини в Криму можуть бути залучені омбудсмени третіх країн

ТКГ домовилась про повний і безпечний доступ СММ ОБСЄ на всій території України - прес-секретар Кучми

ТКГ домовилася про демонтаж фортифікацій біля Станиці Луганської і демонтажу символіки ОРЛО з мосту

Підтверджено місцезнаходження 69 українців в ОРДЛО і 208 осіб в ув'язненні на території України, буде підготовка до взаємного звільнення

ТКГ погодила припинення вогню на Донбасі з 00:01 21 липня

Зеленський вимагає від правоохоронців покласти край вирубуванню лісу на Харківщині

Климпуш-Цинцадзе назвала візит Сіярто в Закарпаття втручанням у внутрішні справи України

Починати реставрацію Нотр-Даму поки небезпечно, вважає французький архітектор

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА