Інтерфакс-Україна
11:50 05.07.2018

Напад на офіс PrideHub у Харкові є спробою наступу на свободу слова та самовираження - заява

2 хв читати

 Напад невідомих у протигазах на офіс PrideHub у Харкові під час проведення там English Speaking Club було здійснено на ґрунті ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, вважає координатор PrideHub Ганна Шаригіна, президент громадської організації "Харківське жіноче об'єднання "Сфера" Віра Чернигіна та відвідувачі, що перебували в офісі під час нападу.

"Ми, громадські активістки та активісти, люди, які були на заході і стежили за ним, оцінюємо дії радикального угрупування як чергову спробу наступу на свободу слова і свободу самовираження - цього разу методами психологічного та фізичного тиску, завдання матеріальної шкоди та залякування", - йдеться в заяві, поширеній ними в четвер.

Автори документа нагадують, що аналогічні дії мали місце в різних містах України під час проведення заходів, присвячених темі прав людини та недискримінації.

"Ми вимагаємо у керівництва Національної поліції України розслідувати вищезгадані злочини як вчинені на ґрунті ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Ми закликаємо уважно поставитися до нових викликів і забезпечити права громадян і громадянок на свободу слова, свободу самовираження, реалізації громадської діяльності та свободу мирних зборів", - йдеться в заяві.

Водночас автори заяви запевняють, що продовжать роботу PrideHub та інших проектів щодо захисту прав людини, гендерної рівності та подолання дискримінації.

"Ми переконані в необхідності подальшого проведення освітніх заходів, акцій, мирних зборів - для обстоювання досягнень українського суспільства у сфері демократії, прав людини, гендерної рівності та подолання дискримінації. Ми маємо право на голос і простір і продовжимо роботу проектів, зокрема PrideHub, за підтримки міжнародних, національних і регіональних партнерів", - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, ввечері 4 липня невідомі в протигазах напали на офіс PrideHub у Харкові, закидали його димовими шашками і влаштували там погром. За цим фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС України та Британії узгодили позиції напередодні важливих зустрічей

Сікорський: Для миру тиск має чинитися до агресора, а не на жертву

В Киеве будут звучать взрывы, связанные с кинопроизводством, которые не несут угрозы

У Києві лунатимуть вибухи, повʼязані з кіновиробництвом, які не нестимуть загрози

Пасажиропотік через кордон залишається на рекордному для воєнного часу рівні – дані Держприкордонслужби

Окупанти атакували з дрону Білозерку на Херсонщині, постраждав чоловік - ОВА

Гарантії безпеки України за участі США мають бути практичними та давати захист на землі, у небі та на морі – Зеленський

Армія РФ в неділю продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, є пошкодження - Лисак

Рубіо: одна з складнощів перемир'я в тому, що його потрібно підтримувати, а це дуже важко

Трамп хоче зустрітися лише з Зеленським - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА