07:51 07.07.2018

США вітають ухвалення Україною закону про нацбезпеку

2 хв читати
США вітають ухвалення Україною закону про нацбезпеку

США вітають прийнятий Верховною Радою України і підписаний президентом Петром Порошенком закон про національну безпеку України, повідомила офіційний представник американського Держдепартаменту Гізер Нойерт.

"Закон відповідає західним принципам і забезпечує основу для розширення взаємодії Збройних сил України з НАТО", - сказано в заяві Г.Нойерт на офіційному сайті Держдепу США в п'ятницю.

Відзначається, що імплементація цього закону, в тому числі введення парламентського контролю над сектором безпеки і новий закон про Службу безпеки України, поглибить євроінтеграцію України.

"Сполучені Штати готові продовжувати підтримувати реформи в сфері оборони і безпеки України, щоб зміцнити здатність України захищати свою територіальну цілісність", - сказано в заяві представника Держдепартаменту США.

"Як повідомлялося, 5 липня президент України Петро Порошенко підписав схвалений раніше Верховною Радою законопроект №8068 про національну безпеку України, який визначає і розмежовує повноваження державних органів у сферах національної безпеки і оборони, а також визначає в числі фундаментальних національних інтересів набуття членства в ЄС та НАТО.

Верховна Рада ухвалила цей закон у другому читанні та в цілому 21 червня.

Закон передбачає, що міністром оборони України та його заступниками будуть призначатися цивільні особи.

Служба безпеки України цим законом визначена як державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку. До повноважень СБУ відносяться протидія розвідувально-підривної діяльності проти України, боротьба з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонний та науково-технічний потенціал, кібербезпека, економічна та інформаційна безпека держави, об'єктів критичної інфраструктури. СБУ також займатиметься охороною державної таємниці.

Верховна Рада доручила Службі безпеки України протягом 6 місяців після вступу в силу цього документа розробити законопроект про внесення змін до закону про СБУ, подати його президентові для внесення на розгляд парламенту.

Закон набирає чинності наступного дня після публікації, а в частині призначення цивільних осіб міністром оборони і його заступниками,  з 1 січня 2019 року. Ще низка положень закону вступають в силу з 1 січня 2021 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА