07:51 07.07.2018

США вітають ухвалення Україною закону про нацбезпеку

2 хв читати
США вітають ухвалення Україною закону про нацбезпеку

США вітають прийнятий Верховною Радою України і підписаний президентом Петром Порошенком закон про національну безпеку України, повідомила офіційний представник американського Держдепартаменту Гізер Нойерт.

"Закон відповідає західним принципам і забезпечує основу для розширення взаємодії Збройних сил України з НАТО", - сказано в заяві Г.Нойерт на офіційному сайті Держдепу США в п'ятницю.

Відзначається, що імплементація цього закону, в тому числі введення парламентського контролю над сектором безпеки і новий закон про Службу безпеки України, поглибить євроінтеграцію України.

"Сполучені Штати готові продовжувати підтримувати реформи в сфері оборони і безпеки України, щоб зміцнити здатність України захищати свою територіальну цілісність", - сказано в заяві представника Держдепартаменту США.

"Як повідомлялося, 5 липня президент України Петро Порошенко підписав схвалений раніше Верховною Радою законопроект №8068 про національну безпеку України, який визначає і розмежовує повноваження державних органів у сферах національної безпеки і оборони, а також визначає в числі фундаментальних національних інтересів набуття членства в ЄС та НАТО.

Верховна Рада ухвалила цей закон у другому читанні та в цілому 21 червня.

Закон передбачає, що міністром оборони України та його заступниками будуть призначатися цивільні особи.

Служба безпеки України цим законом визначена як державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку. До повноважень СБУ відносяться протидія розвідувально-підривної діяльності проти України, боротьба з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонний та науково-технічний потенціал, кібербезпека, економічна та інформаційна безпека держави, об'єктів критичної інфраструктури. СБУ також займатиметься охороною державної таємниці.

Верховна Рада доручила Службі безпеки України протягом 6 місяців після вступу в силу цього документа розробити законопроект про внесення змін до закону про СБУ, подати його президентові для внесення на розгляд парламенту.

Закон набирає чинності наступного дня після публікації, а в частині призначення цивільних осіб міністром оборони і його заступниками,  з 1 січня 2019 року. Ще низка положень закону вступають в силу з 1 січня 2021 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На воду спущено ще один "Кентавр" для українських ВМ

Денісова вимагає від РФ повернути паспорти громадян України для виїзду за кордон членам екіпажу судна "ЯМК-0041"

lifecell вважає недоцільним підвищення рентної плати за користування РЧР

Слідчі дії в ДЕЦ МОЗ не перешкоджають роботі серверів

Омелян у САП повідомить про зловживання в інфраструктурній галузі, на які в НАБУ не відреагували

Учасники акції за врегулювання статусу добровольців-іноземців прикували себе наручниками до огорожі на підступах до адміністрації президента

Невідомі викрали 5 автоматів АК і 5 пістолетів із військової частини ЗСУ на Житомирщині

Автомобіль начальника Івано-Франківської облполіції на смерть збив велосипедиста

В Україні немає карти доріг - "Укрпошта"

Державний центр кіберзахисту та Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки Мінінфраструктури домовилися про співпрацю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА