17:44 10.07.2018

ВР ухвалила закон про вдосконалення правил фітосанітарного контролю

1 хв читати
ВР ухвалила закон про вдосконалення правил фітосанітарного контролю

Верховна Рада у вівторок ухвалила в другому читанні і в цілому закон №6673 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур".

Проект закону підтримали 234 народні депутати за 226 необхідних голосів.

Закон передбачає встановлення процедури уповноваження лабораторій на проведення фітосанітарної експертизи (аналізу), введення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з метою затвердження висновків лабораторій та фітосанітарних сертифікатів, виданих на їх основі.

Документ законодавчо врегульовує проведення фітосанітарної експертизи та арбітражної фітосанітарної експертизи. Термін дії висновку фітосанітарної експертизи на території України становитиме 14 днів. Під час видавання фітосанітарного сертифіката на експорт і реекспорт враховуються фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

Також передбачається запровадження адміністративної відповідальності посадових осіб фітосанітарних лабораторій за неналежне дотримання законодавства про карантин рослин під час проведення фітосанітарної експертизи. Зокрема, за повторне протягом року порушення проведення експертизи, що призвело до отримання від країни-імпортера двох і більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам, передбачено накладення штрафу на посадову особу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Очікується, що ухвалення законопроекту дасть змогу підвищити гнучкість і ефективність системи фітосанітарного контролю в умовах зростаючого обсягу виробництва та експорту продукції рослинного походження, а також гармонізувати українське законодавство у сфері карантину рослин з європейським.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС взяв до відома постанову суду ООН про порушення М'янмою зобов'язань за Конвенцією про геноцид

Бойовики вісім разів обстріляли українські позиції з опівночі, поранено одного бійця

Україна впала в рейтингу сприйняття корупції - Transparency International

Прокуратура Криму розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного затримання громадянина України в Сімферопольському районі

Національну ідею має формулювати інтелектуальна еліта, а політики - декларувати її в єдиному ключі, вважають учасники комунікаційного форуму

Держспецзв'язку передасть функції з пересилання відправлень EMS "Укрпошті"

У Сінгапурі підтверджено перший випадок зараження новим типом коронавірусу

Британська поліція вилучила зображення Герба України з "Посібника з протидії екстремізму"

ВООЗ поки що не рекомендує забороняти переміщення людей і товарів через кордон у зв'язку з новим коронавірусом у Китаї

Влада Пекіна скасувала всі заходи з нагоди Нового року за місячним календарем через коронавірус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА