Інтерфакс-Україна
10:49 11.07.2018

СБУ запобігла кібератаці з території РФ на обладнання хлоропереливної станції в Дніпропетровській області

2 хв читати
СБУ запобігла кібератаці з території РФ на обладнання хлоропереливної станції в Дніпропетровській області

Співробітники Служби безпеки України блокували спробу російських спецслужб провести кібератаку на мережеве обладнання ТОВ "Аульська хлоропереливна станція" (Дніпропетровська обл.), яке забезпечує хлором для очищення води водопровідно-каналізаційні підприємства на всій території України і є об'єктом критичної інфраструктури.

"Фахівці спецслужби у сфері кібербезпеки встановили, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами та системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були умисно уражені комп’ютерним вірусом VPNFilter з території РФ. Продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів та можливої аварії", – повідомляє прес-центр СБУ на сторінці в соцмережі Фейсбук в середу.

За інформацією спецслужби, задум кібератаки полягав у блокуванні сталого функціонування саме переливної станції, яке забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційних підприємств на всій території України.

У тісній взаємодії з адміністрацією ТОВ вдалося запобігти потенційній техногенній катастрофі.

"Для блокування ураження комп’ютерним вірусом інших складових інформаційно-телекомунікаційних систем об’єкту критичної інфраструктури, недопущення можливих катастрофічних наслідків, фахівцями СБУ у взаємодії із працівниками провайдера та «Аульської хлоропереливної станції» шкідливе програмне забезпечення VPNFilter було локалізоване та знешкоджене", – йдеться в повідомленні.

У СБУ нагадали, що в травні поточного року фахівці спецслужби вже фіксували прояви підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки на об'єкти державного і приватного секторів з використанням саме комп'ютерного вірусу VPNFilter.

VPNFilter – багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Помічник Путіна констатував, що компромісу щодо війни в Україні під час розмови зі спецпосланцями Віткоффом й Кушнером не досягнуто - ЗМІ

Спецпредставник Путіна назвав його п'ятигодинну розмову з спецпосланцями Трампа Віткоффом й Кушнером продуктивною

Уряд дозволив компенсувати "Укрзалізниці" програму безкоштовних перевезень "3000" лібералізацію ціноутворення

Україна хоче відкрити кластери у переговорах з ЄС у 2026 за головування Кіпру, а за головування Ірландії – закрити – Зеленський

Сили оборони відбили з початку доби 191 ворожу атаку - Генштаб

Росія у переговорах про припинення війни не погодиться на компроміс щодо трьох питань

Зеленський заявив, що готовий на зустріч із Трампом

Простих рішень щодо закінчення війни не буде, найскладніше з територіями та активами РФ

Каллас: В ініціативі з постачанням Україні боєприпасів ми ще не досягли мети

Видання "The Village Україна" стало частиною Fozzy Group

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА